Vyšetřování písecké úřednice Dany Martincové skončilo. Na přelomu roku předalo Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 případ Městskému státnímu zastupitelství v Praze.

„Do konce ledna státní zástupce rozhodne o dalším postupu, v těchto dnech případ posuzuje,“ uvedla včera mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. Po této fázi může následovat podání obžaloby.

Úřednice pracuje stále na písecké radnici. „Radnice nemá k dispozici žádné nové skutečnosti v případu Dany Martincové. Nemění se nic ani na jejím pracovním zařazení. Pracuje jako řadová zaměstnankyně na odboru sociálních věcí a zdravotnictví,“ uvedl mluvčí píseckého městského úřadu Roman Ondřich.

Už dříve vedení radnice uvedlo, že do vyřešení celého případu nebude a ani nemůže podnikat žádné personální kroky a bude ctít presumpci neviny.
Loni v únoru policie zatkla dva úředníky a bývalého policistu.

„Úředníci jsou podezřelí ze spáchání přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a zločinu přijetí úplatku, hrozí jim dva roky až osm let vězení,“ řekla tehdy mluvčí Inspekce Policie ČR Radka Sandorová.