Oba starostové obcí byli za dar rádi. „Vozidlo jsme potřebovali. Trambus, který máme, je z roku 1969 a byla otázka ne let, ale měsíců, než přestane fungovat a bude neopravitelný. Věříme, že vyřazená liazka nám bude sloužit mnoho let," přál si starosta obce Podolí I Vladislav Michal a dodal, že v rozpočtu počítají s penězi na její opravy.

I starosta Okresního sdružení Hasičů Čech, Moravy a Slezska Písek Jiří Heinrich měl z daru radost. „Někdo řekne, že jsou to vozidla, která sloužila u Hasičského záchranného sboru, ale protože jsem u něj také dlouhá léta působil, vím, o čem hovořím. Má to velice pozitivní stránku, automobily jsou vyzkoušené, zajeté a vím, že ještě budou sloužit dlouhé roky," řekl Jiří Heinrich. „Zároveň bych rád popřál jak starostům obcí, tak nám dobrovolným hasičům, abychom s těmito vozidly, pokud možno, vyjížděli jen na taktická prověřovací cvičení, abychom zajišťovali jejich údržbu, abychom je hýčkali, ale abychom s nimi co nejméně museli k zásahům, i když vím, že životní realita je potom jiná," dodal.

Podobně hovořil i starosta obce Chyšky Miroslav Maksa, kterého na slavnostní předání doprovodil starosta SDH Květuš a chyšeckého okrsku Jaroslav Kubec a hasiči Václav Kubec a Michal Klíma. „Dar beru jako ocenění toho, že naši hasiči pracují dobře. Vzhledem k tomu, že jsme na okraji okresu, dostupnost je horší, ale ze své zkušenosti vím, že jsou naši hasiči u zásahů rychle," chválil starosta obce Miroslav Maksa.

Starosta SDH Květuš Jaroslav Kubec podotkl, že nové vozidlo je pro ně velkou výhodou. „Po loňských zkušenostech, kdy jsme v nejhorším období vyjížděli každý týden, nyní budeme moci díky množství vody v tatře pokrýt větší rozlohu než do dnešní doby," vysvětlil Jaroslav Kubec.

Ředitel píseckého územního odboru HZS JčK Luboš Broulim ocenil práci dobrovolných hasičů i jejich nadšení.

Obec Chyšky dostala auto, které využívali písečtí profesionální hasiči, obec Podolí I zase to, které sloužilo u HZS v Českých Budějovicích.