Písecké muzeum nabídne novou výstavu

Písek – Vernisáž výstavy fotografií Pozůstatky významnosti, se kterou se v chodbě knihovny představí výtvarné družstvo To jsou, odštěpný závod České Budějovice, chystá na středu 12. října Prácheňské muzeum v Písku. Výtvarníci a autoři výstavy Jan Flaška, Karel Řepa, Lenka Pužmanová a Zuzana Duchková osobně zahájí výstavu vernisáží ve středu 12. října od 16 hodin. Přehlídka snímků pak bude v chodbě knihovny muzea k vidění do 27. listopadu.

Loví se purkratické rybníky

Písek – Prácheňské rybářství chystá výlov obnovených purkratických rybníků. V pondělí se lovil první z nich - rybník Nádvorný. V pátek 14. října se bude lovit rybník Prostřední a v úterý 18. října rybníky Loučný a Zálesný. Výlovy budou začínat vždy zhruba v 8 hodin a zájemci si budou moci koupit rybu.

Rejžák z Prahy dorazí v sobotu do Mirovic

Mirovice – Městská knihovna Mirovice ve spolupráci s městem připravují první podzimní představení Rejžák z Prahy v podání Divadelního spolku Lužnice z Bechyně. Bude se konat v sobotu 15. října od 18 hodin v sále mirovického kulturního domu. Vstupné bude sto korun pro dospělé a 50 korun pro děti. Občerstvení ke stolům bude zajištěno.

Jídelna na nábřeží 1. máje bude zavřená

Písek - Od 31. října do 13. listopadu bude uzavřena hlavní jídelna na nábřeží 1. máje. Důvodem je výměna podlahové krytiny. Jak uvádí Městské středisko sociálních služeb, které jídelnu provozuje, obědy se budou vydávat v jídelně v Topělecké ulici 425. "Zde si klienti mohou oběd vyzvednout a zkonzumovat nebo případně odnést v jídlonosiči," dodává středisko.

Běh kolem Ameriky odstartuje v sobotu už po devadesáté šesté

Písek - Neuvěřitelný 96. ročník lesního běhu kolem Ameriky se uskuteční v sobotu 15. října. Startuje se v 8.50 hodin kategorií Nordic Walking. O deset minut později začnou nastupovat na start jednotlivé kategorie běžců od nejmladších. Po dětech předškolního věku, dorostu a juniorech nastoupí kolem 11. hodiny ženy, poté přijdou na řadu mílaři a nakonec odstartuje v poledne hlavní závod mužů od 19 let. Akci pořádají písecký atletický oddíl a Interhotel America.

Přednáška v muzeu se zaměří na létání

Písek - Ve čtvrtek 13. října v 16 hodin pořádá Prácheňské muzeum další z cyklu přednášek. Tentokrát bude téma znít Počátky vzduchoplavby na Písecku (1891 – 1814) a povídáním provede Michal Plavec, historik a kurátor sbírky letectví Národního technického muzea v Praze. "Budete sami překvapeni, kolik letů se na přelomu 19. a 20. století na Písecku uskutečnilo či kolik Písečáků létalo v té době vzduchem. Třeba jistá Božena Kriegerová, dcera píseckého hostinského, vzlétla v říjnu 1910 při exhibiční přehlídce motorových letadel v pražských Vysočanech jako první Češka vůbec. Vrcholem ovšem byl veřejný vzlet Eugena Čiháka v Písku v srpnu 1912. Pokud se chcete dozvědět něco bližšího, neváhejte navštívit vzduchoplaveckou přednášku," zvou muzejníci. Vstup je přes nádvoří bývalé obchodní akademie.

V Putimi se v sobotu sejdou harmonikáři

Putim - Už deváté setkání harmonikářů se bude konat v sobotu 15. října od 13 hodin v putimském kulturním domě. Vystoupí zde Marnotratníci, Veselé heligonky, Písečtí blonďáci, Prácheňská heligonka, Kamila Nováková a další. Vstupné je sto korun. Od rána se bude také v Putimi lovit Podkostelní rybník. Jako tradičně nebude chybět doprovodný program či prodej ryb.