„I tak bohužel někdy adopce končí,“ komentovala smutně vedoucí útulku Alexandra Auterská. „Netušili jsme, že to takhle dopadne. Zájemce byl sice mladý, ale byla s ním máma a slíbila, že na syna dohlédne. Po čase se ale odstěhovala a dopadlo to, jak to dopadlo,“ dodala vedoucí útulku.

Bruna odebrali pracovníci útulku z adopce v zuboženém stavu. Teď se dává znovu dohromady.Zdroj: Archiv útulku

V adopci byl Bruno asi rok. Před pár dny dostali pracovníci útulku informaci, že je ve špatném stavu. Byl zavřený v malém kotci bez možnosti pohybu a vyhublý na polovinu běžné váhy. Útulek okamžitě psa odebral a nyní se ho snaží vrátit do kondice. „Už pár kilo přibral a učí se znovu běhat. Dostane se z toho,“ doufá Alexandra Auterská.

Psí seriál v Deníku
U příležitosti čínského roku Psa jsme pro vás připravili tematický 12dílný „psí“ seriál, ve kterém zabrousíme do nejrůznějších koutů psího života i duše. 

Podobným situacím se snaží v útulku předcházet, i když se to někdy neobejde bez kritiky a stížností. „Nedáme psa zdaleka každému. Pokud člověk nemá stálé bydlení, práci a chce velkého nebo bojového psa, nemůžeme mu ho dát, i když si na nás pak třeba stěžuje,“ uvedla vedoucí útulku.

Součástí adopce je podepsání závazku, že nový majitel kdykoli umožní kontrolu a v případě zjištění nevyhovujících podmínek nebo týrání je pes odebrán.
V současné době jsou v útulku téměř samí velcí psi. V kotcích je jich šestnáct, na karanténě další dva. Na izolaci je odrostlé štěně a fenka. Malého psa tu mají jednoho. „Dlouhodobě je potíž s umisťováním velkých plemen. Malá se daří dávat do adopce celkem dobře, stejně tak štěňata,“ doplnila Alexandra Auterská.

V útulku jsou momentálně čtyři psi z Písku, zbytek obyvatel zařízení je strakonických.

Zdeňka Čoudková s fenkou Briou.
Bez sáčků na exkrementy ven nejdu, říká pejskařka