Nepříjemné překvapení čeká na ty, kteří chtějí mít  jisté stání pro své auto a žádají o vyhrazené parkoviště. Zejména za místa v centru Písku  musí sáhnout hodně hluboko do kapsy.

Zastupitelé na zasedání 26. dubna schválili novelu obecně závazné vyhlášky o místních poplatcích. Změna je nejen ve výši poplatku, ale také v tom, že jsou rozdílné ceny   pro centrum a ostatní části města. V centru města  se za vozidla do dvou tun  od 1. července bude platit  3600 korun za měsíc, což ročně představuje částku 43 200 korun.  Aby se předešlo dohadům, je přílohou vyhlášky seznam ulic a náměstí, kterých se tato cena týká.

„Já bych auta na Velké náměstí  nepouštěla vůbec. Po většinu dne se tady nedá projít z jedné strany na druhou. A když už  někdo chce blokovat místo jen pro sebe, tak ať zaplatí. Město peníze potřebuje," zhodnotila situaci  dvaapadesátiletá  Zdena Hoření.

Pro srovnání: Prvních třicet minut  stání na veřejném parkovišti na Velkém náměstí stojí deset korun, první hodina třicet korun a druhá a každá další rovněž  třicet korun.  Za menší peníze mohou motoristé postavit auto například  na Alšově náměstí, v Jungmanově a Komenského ulici, na Bakalářích, Fügnerově náměstí a u kulturního domu.

Spokojenější  budou žadatelé o vyhrazené parkoviště v lokalitách mimo centrum, kde měsíčně zaplatí 1800 korun.

Nově byl také do vyhlášky zařazen seznam  organizací zřízených městem, které jsou od poplatku osvobozeny.