Více než stovka převážně dětí a mladých lidí se zúčastnila oslavy Mezinárodního dne  tance, kterou uspořádalo taneční centrum Z. I. P. Kláry Humpálové.

„ Bylo to velice příjemné odpoledne, které se nakonec o půlhodinu protáhlo. Členové našeho tanečního centra dorazili v zipáckém oblečení, naši přátele  reagovali na výzvu a přišli v červeném nebo modrém tričku," uvedla Klára Humpálová.

Vzhledem k velkému množství účastníků, byli rozděleni do dvou sálů. Učili se společnou choreografii, kterou pak v jednom sále společně zatančili. Záznam bude zaslán  do Prahy na Dance 2xs. Protože se sešla parta šikovných tanečníků, nejenže se stihli naučit dvě choreografie, ale ještě si zazpívali.

O výuku se postarali  zipáčtí lektoři, kteří vedou dětské kurzy. „Tahounem  byla Lucka Sýkorová, které říkáme Siki, nositelka několika tanečních ocenění. Je lektorským přírůstkem od letoška. Je vojákem z povolání a vítr  přivál nebo spíše převelel ze Dvora Králové do Strakonic.

Do tanečního centra přišla také slepá paní a ujala se jí právě Lucka Sýkorová. „Vysvětlovala jsem ji pohyb a postupně se je naučili. Určitě by potřebovala individuální péči, ale na tu bohužel nebyl čas. I tak  byla slepá tanečnice v pohodě a nadšená a myslím, že si to s námi užila," podělila se       o svou čerstvou zkušenost Lucie Sýkorová