Čím by se mělo vedení města zabývat v příštím roce, to mohou určit občané Třeboně, pokud se v úterý zúčastní Fóra Zdravého města, které se koná od 17 hodin v kulturním centru Beseda. Diskutovat se bude v deseti okruzích například o tématech, jako je doprava, cestovní ruch a lázeňství, sociální služby, bezpečnost či školství.

Ve čtvrtek se bude konat na stanici Hasičského záchranného sboru v Českých Budějovicích na Pražské třídě pohádkové čtení. Číst se budou pohádky, které napsali sami hasiči. Ti svá díla v tento den představí dětem po celé republice. 
V českobudějovické multimediální učebně budou dětem ze dvou školek své pohádky číst také jihočeští autoři, kterými jsou ředitel HZS Jihočeského kraje Lubomír Bureš a operátorka tísňové linky 112 Monika Kocinová.

Město České Budějovice uspořádá od čtvrtka do soboty na náměstí Přemysla Otakara II. tradiční švestkové trhy. Můžete si užít příjemnou atmosféru ukončeného léta a sklizně. Doprovodný program nabídne ve čtvrtek od 15 do 17 hodin Šumavskou osmičku, v pátek od 15 do 17 hodin Blaťáckou pětku, v sobotu od 10 do 12 hodin Country Rebels a od 14 do 16 hodin skupinu Gama.

Slavnostním způsobem bude od pátku do neděle loven třeboňskými rybáři rybník Rožmberk. Organizátoři upozorňují návštěvníky, že z technických důvodů může dojít ke změně plánovaného výlovu nebo zkrácení doby výlovu rybníka. Výlovy rybníků začínají v 7 hodin ráno. Případné informace o změnách získáte na telefonu 
384 701 510.

Eva Emingerová, Heidy Janků a mladý interpret Michael Foret se potkají 
v sále táborského SC Univerzita, aby zazpívali ve prospěch týraných a opuštěných zvířat, o něž se starají v azylu Sirius v Záhoří 
u Písku. Charitativní koncert začne v pátek od 19 hodin.

Následující den pak v Táboře v hotelu Palcát začne dvoudenní Festival čokolády. Oficiální zahájení je v sobotu v 10 hodin a pak už program poběží nepřetržitě až do nedělního večera. Dopřejte si například módní přehlídku čokoládových klobouků nebo setkání 
s herci Nelou Boudovou a Miroslavem Šimůnkem, různé soutěže a především spousty čokolády.

V sobotu se bude v Putimi konat tradiční výlov Podkostelního rybníka, který patří k největším na Písecku. Výlov je atraktivní pro veřejnost, protože nabízí i bohatý doprovodný program včetně prodeje ryb a rybích specialit.

V neděli od 14.00 do 15.30 hod. zve správa šumavského parku do návštěvnického centra v Srní na komentovanou návštěvu venkovní expozice s výběhem vlků 
v přirozeném prostředí. Akce nese podtitul: Poznejme život vlků na Šumavě a jejich život ve smečce. Program zahrne videoukázky výchovy vlčat.