Favorit výběrového řízení na post ředitele Sladovny, pod kterou spadá i infocentrum, se z něj omluvil. Správní rada galerie nyní váhá, jestli výběrové řízení nezrušit a nedat mu šanci.  Byl jím Jan Novotný, náměstek generálního ředitele Národního technického muzea.

„Tahle myšlenka se skutečně objevila. Osobně jsem spíše proti, měli bychom vybrat z lidí, kteří výběrové řízení absolvovali. Šanci, že bychom řízení zrušili, vidím tak na dvacet procent," řekl včera předseda správní rady Sladovny Radek Boček.

Pokud by ředitele nevybrali, zůstal by ve funkci Roman Dub, který však zároveň vede městskou knihovnu. „Provozní výsledky má dokonce ještě lepší než předchozí ředitelka Renata Skronská," zdůraznil Radek Boček.

Roman Dub by však raději dnes už znal svého nástupce, protože s převzetím funkce  souhlasil jen na přechodnou dobu. „Na dvou židlích se rozhodně sedět nedá. Jde o dvě velké a pro život města důležité organizace, které jsou pod  kontrolou veřejnosti. Nemohu dělat dvě náročné funkce najednou," řekl Roman Dub.

Výběrová komise radě doporučila výběr ze dvou kandidátů, kteří získali 41 a 42 body z šedesáti možných. „Mezi nimi bychom měli rozhodnout," říká Radek Boček. Nový ředitel by měl do Sladovny nastoupit od 1. srpna.