Ohrazený prostor, kde by psi běhali navolno. Takovou lokalitu by v Milevsku rád viděl pejskař Jiří Koliha. „Město na poplatcích ze psů dostává 160 tisíc korun ročně. Je třeba pro psy něco udělat," řekl na posledním zasedání zastupitelů  Jiří Koliha.

Ovšem pozitivních ohlasů se nedočkal ani od samotných pejskařů.

Kritikem lokality určené pro venčení psů je například zastupitelka Marie Polívková, která má malého psa. „Nedovedu si představit, že bychom uprostřed města měli výběh," uvedla Marie Polívková, která výběh viděla jen na dvou místech, v Praze a ve Vídni. „Psi do těchto malých plácků chodí až dva kilometry. Všichni pejskaři, které znám, berou psa za město, Na Vinice nebo k Hajdě. Je spousta možností, kam s ním jít do přírody, kde se může proběhnout," dodala.

Negativně se na prostor vymezený pro venčení psů dívá i zastupitelka Jitka Kofroňová.  „Neumím si představit, že bych se psem šla do výběhu, kde bude volně pobíhat padesát psů," řekla Jitka Kofroňová, která také upozornila na problém s udržováním hygieny. „Bála bych se tam psa vzít," doplnila.

Město nepočítá s tím, že by lokalitu určenou jen pro psy vymezilo. „Už to nebudeme řešit. Loni jsme se na to ptali v anketě. Zájem o ni byl ale minimální. Je to občanům jedno. Kromě pana Kolihy nemám od dalších lidí informace, že by  po vyhrazeném prostoru pro psy prahli," vysvětlila vedoucí odboru životního prostředí Andrea Rucká.

V Písku vymezený prostor pro venčení nemají. V minulosti se jím sice zabývali, ale vyhodnotili ho jako neefektivní.