Ten by měl být v provozu pravděpodobně od roku 2014.

Pro děti by vstup na hodinu a půl stál 25 korun. Za celodenní vstup dají dospělí lidé 100 korun, děti 40 korun. V současném bazénu platí lidé 40 korun za hodinu a za dvě hodiny 60 korun, děti do 140 centimetrů výšky platí 25 korun za hodinu, za dvě hodiny pak 35 korun.

Ceny vstupného do nového plaveckého areálu, které uvádí firma Šumavaplan, platí při předpokládané návštěvnosti, která je 350 lidí za den.

I přesto plán počítá s poměrně značnou roční ztrátou, ta je vypočítána na 3,17 milionu korun. Podle čtenáře Píseckého deníku Lukáše není varianta vybrána dobře, protože už samotné místo není vhodné. „Rozhodnutí památkářů je nezajímá, náklady taky ne, skála pod náměstím vůbec… Máme se na co těšit,” napsal na web Píseckého deníku Lukáš. Marek Solař měl podobný názor. „Jakýkoliv plavečák pod hradbami je naprostý nesmysl,” napsal. Naopak Karolína řešení chválí. „Pokud bude budova vhodně architektonicky řešena, nevidím důvod, proč by v této lokalitě nemohl bazén zůstat. Já vidím ve městě jiné důležitější věci k řešení než to, jestli bazén ruší písecké Hradčany,” podotkla čtenářka Karolína.

Město si teď nechá zpracovat projekt, podle něhož pak zadá zakázku na stavbu, která by měla stát 162 milionů korun. Vedení radnice už dalo najevo, že i tak velkou investici je město schopno zvládnout bez dotace. Pokud by ale byl vypsán nějaký vhodný doatční program, město se do něj zapojí.

„Není vypsán žádný vhodný dotační titul, z něhož by bylo možné čerpat peníze na výstavbu plaveckého bazénu. Město Písek je tedy připraveno financovat tento projekt i bez využití dotací. Pokud by byl vypsán vhodný dotační titul, město by se samozřejmě s projektem výstavby plaveckého bazénu o dotaci ucházelo,“ vysvětlil mluvčí Městského úřadu Písek Ondřich.