Ve dnech 13. až 16. června se město vrátí před polovinu dvacátého století. Programem městské slavnosti Dotkni se Písku 2014 chtějí organizátoři připomenout, že toto období  bylo poznamenáno nejen první světovou válkou, ale i pozitivními věcmi, které ovlivnily životy dalších generací.

„Hlavní program bude na Velkém náměstí, kde v pátek 13. června  v 18 hodin na jednom ze dvou pódií  slavnost  začne. Ale na co se dívat bude určitě i na Alšově a Havlíčkově náměstí, v Palackého sadech a v letním kině," ujistila  Iveta Hodoušová, hlavní dramaturgyně Centra kultury Písek.

Vybrat z programu pro sebe a své známé z Prahy chce i letos   Pavlína Buriánková (46) z Písku. „Obnovenou městskou slavnost jsem zatím nikdy nevynechala.  Je docela příjemné chodit  mezi pódii na různých místech a vyslechnout od  všeho něco. Hlavně aby vyšlo počasí," říká Pavlína Buriánková.

Hlavní historický program se uskuteční na Velkém náměstí v pátek od 20.30 hodin  a v sobotu o půl hodiny dříve. Z dalšího programu připomeňme  koncert České kapely složené z našich nejlepších muzikantů, jako jsou Kamil Střihavka, Roman Dragoun, Michal Pavlíček a další. V sobotu v podvečer na Velkém náměstí vystoupí Peter Nagy a kapela Indigo,  v Palackého sadech  vystoupí Žižkovanka.

Vstupné je stejné jako loni, 
v předprodeji  na dva dny je to 100 korun. Kdo si vstupenku na dva dny koupí na místě, zaplatí 150 korun. Návštěvníci ke vstupence dříve měli i medaile. Letos nebudou. „Nejsou na ně vyčleněny  žádné peníze a zvyšovat vstupné nechceme," vysvětlila Iveta Hodoušová.

               Za kolik
Vstupné na městskou slavnost 
v Písku  od 13. do 16. června:
V předprodeji na  2 dny - 100 Kč
Prodej na místě na 2 dny - 150 Kč
Na místě pouze na sobotu - 100 Kč
Děti do 130 cm výšky a senioři nad 70 let  mají vstup zdarma.