Dva trestné činy pravděpodobně spáchal muž, který v sobotu odpoledne u Semic v opilosti riskantně předjížděl a způsobil srážku pěti aut. Při ní zemřela starší žena, která jela jako spolucestující v bílé felicii.

O nehodě čtěte dále ZDE a ZDE.

Muže policie zatím nevyslechla a ani proti němu nevznesla obvinění.

„Písečtí kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání skutkové podstaty trestného činu usmrcení z nedbalosti a ublížení na zdraví z nedbalosti,” uvedl v pondělí mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Komentujte, soutěžte! Přidejte si Písecký deník do oblíbených na Facebooku ZDE!

Za první čin může být člověk odsouzen až na osm let, u druhého na tři roky.

„Vyšetřování je na počátku, k případu přizveme soudní znalce z oboru zdravotnictví a silniční dopravy,” dodal Bajcura. Po nehodě muž ve Fordu Mondeo ujel, hlídka ho potom vypátrala a naměřila mu více než dvě promile alkoholu v dechu. „Všechny osoby, které se účastnily nehody, pochází z Písecka, tedy i podezřelý muž. Přesnější charakteristiku není možné poskytnout, musíme ctít presumpci neviny,” dodal Bajcura.

Už v neděli policie uvedla, že podezřelému muži je 43 let a že řídil Ford Mondeo. „Další auta, která se účastnila nehody, jela od Písku na České Budějovice. Byl to Renault Megane, Opel Astra a Škoda Favorit,” dodal Milan Bajcura.