Místo čtyř stran se bude o jejich hlasy ucházet šest uskupení, z nichž pouze dvě zůstávají stejná. Jsou to KDU – ČSL a KSČM. Občanská demokratická strana tentokrát kandidátku neposkládala a lidé, kteří minule reprezentovali Sdružení nezávislých kandidátů Evropští demokraté, jdou letos do voleb za hnutí Jihočeši 2012. Kromě toho jsou tady tři nováčci, a sice TOP 09, ANO 2011 a sdružení nezávislých kandidátů Změna pro Mirovicko.

Strany musely odevzdat své kandidátní listiny minulý týden, do pondělí 11. srpna mohly ještě provádět změny. „Nikdo o změnu nežádal, ani jsme s žádnou kandidátkou neměli problém," uvedl za mirovický městský úřad Daniel Pivnička, který má komunální volby na starost.

Tři ze šesti stran nevyužily možnosti vyplnit na kandidátní listinu maximální počet jmen, který je pro Mirovice patnáct. Změna pro Mirovicko dodala čtrnáct jmen, KSČM deset jmen a TOP 09 jen jedno jméno.

Mirovická nej
Nejvíc žen má na své kandidátce KDU – ČSL. Je jich zde osm, což tvoří většinu. Nejmladším kandidátem v Mirovicích je devatenáctiletý Jakub Převrátil na listině Změny pro Mirovicko a nejstarší kandidátkou je devětasedmdesátiletá Alena Jannacková, která reprezentuje hnutí Jihočeši 2012.

Strany mohly do pondělí 11. srpna využít možnosti a své kandidátky změnit. Například v Protivíně se tak stalo v případě jednoho uskupení. „Šlo pouze o změnu pořadí jednotlivých kandidátů," uvedla vedoucí správního odboru protivínského městského úřadu Štefana Komrsková. V příštích dnech přineseme kandidátní listiny z Protivína, kde jde do voleb šest uskupení.