22.00 Pro dnešek volby skončily, místnosti se opět otevřou zítra v 8 hodin.

21.25 Volební místnosti v Písku hlásí účast kolem pětatřiceti procent.

20.02 Také letos dostali šanci volit pacienti písecké nemocnice. Z okrsku č. 7, kde je předsedkyní Jaroslava Šebelová, odpoledne odešli zástupci komise Jitka Šašková a Jakub Hurský s přenosnou urnou za voliči do nemocnice a do Domova pro seniory Světlo.

19.43 Desetiprocentní volební účast hlásil po čtyřech hodinách první písecký volební okrsek na Alšově náměstí. V prvním okrsku bývá volební účast tradičně nižší. V loňských komunálních volbách tam přišlo 36 procent voličů, v celém Písku to bylo 42 procent. 

18.27 Do volební místnosti okrsku č. 8 v budově městského úřadu v Budovcově ulici přicházeli voliči, jak poznamenal jeden z členů volební komise, v takových vlnách. „Ale moc volného času zatím nemáme. Pokud ano, čteme si, nebo povídáme," informoval předseda komise, jednadvacetiletý student Karel Kudrna. Ve volební komisi je již podruhé, stejně jako další mladí lidé, vidí účast v komisi jako zajímavou možnost přivýdělku.

18.14 Do volebního okrsku č. 2 v Písku, který má sídlo v budově Ministerstva zemědělství v Nádražní ulici, přišel pátek v prvních třech hodinách zhruba stejný počet lidí jako při minulých komunálních volbách. Někteří z nich se zřejmě chystali odjet na víkend mimo město, a tak se chtěli vhodit hlasovací lístky co nejdříve. Nedočkaví voliči byli na místě už deset minut před zahájením voleb.

Volby v Branicích v objektu obecního úřadu.

17.38 V Branicích chodí lidé volit průběžně. Za tři a půl hodiny jich přišlo 66 z 239 zapsaných. To představuje zatím volební účast přes 27 procent. Před čtyřmi lety činila volební účast 76 procent.

16.21 Volit do milevské Galerie M může přijít až 1063 lidí. Zatím jich tam bylo podle předsedy komise Martina Smrčky kolem osmi desítek. V Milevsku a přidružených částech je devět volebních okrsků.

15.51 Ve Veselíčku volí lidé v hasičské zbrojnici. K urnám zatím přišlo 18 ze 169 oprávněných voličů. Volební komise si krátí dlouhou chvíli prohlížením starých fotografií obce.

15.28 Do obhajoby postu se na Písecku pustila jen polovina starostů. Čtyřiatřicet jde do voleb z čela kandidátky.

15.09 „Tentokrát to bylo jednoduché, byla jsem rozhodnutá hned, koho budu volit," řekla Anna Novotná z Mirotic, která chodí podle svých slov k volbám pravidelně.

14.53 V Písku vybírají voliči z nabídky 13 stran a hnutí. Na kandidátkách je 331 lidí. 

14.45  V Předoticích odvolili během prvních dvaceti minut pouze dva členové volební komise.  Na prvního voliče "zvenčí" komise teprve čekala. 

Volby v okrsku č. 17 v ZŠ J. K. Tyla Písek.

14.20 Zájem lidí o komunální volby zaznamenávají i v 17. okrsku v Základní škole J. K. Tyla Písek. Úderem druhé hodiny sem přišli najednou dva voliči, další hned vzápětí. „Není mi lhostejné to, co se tady děje," vysvětlil volič Václav Pechar, který bydlí na Nábřeží 1. máje. Jak dodal, chodí volit pravidelně, v pátek vhodil do urny jak obálku pro komunální, tak i senátní volby.

14.10 Na Alšově náměstí v Písku odvolilo během prvních deseti minut kolem dvaceti lidí.

14.06 Ve volební místnosti č. 1 na Alšově náměstí v Písku odvolil bývalý místostarosta města Tomáš Dušek. "Jsem tu jako občan," řekl Tomáš Dušek a dál se nechtěl vyjadřovat. 

14.05 Obyvatelé Písku, Bud, Cerhonic, Čížové, Dobevi, Drhovle, Heřmaně, Kestřan, Minic, Mirotic, Mišovic, Protivína, Předotic, Putimi, Rakovic, Ražic a Skal volí kromě zastupitelů i nového senátora do 12 obvodu. Ten zasahuje na Prachaticko, Strakonicko a Písecko. 

14.01 Starosta Písku Ondřej Veselý plánuje odvolit hned po začátku voleb. "Půjdu hned ve dvě hodiny. Pak si lehnu na gauč a budu sledovat, jak to dopadne," řekl Ondřej Veselý.

14.00 Na Písecku se otevřelo 147 volebních místností. Uzavřou se dnes ve 22 hodin. Znovu bude možné volit v sobotu od 8 do 14 hodin.