Starostu Písku zvolí ve čtvrtek

Písek – Ustavující zasedání zastupitelstva města, kde se budou mimo jiné volit nový starosta, místostarostové i radní, se uskuteční ve čtvrtek 20. října od 17 hodin v kulturním domě.

Pohovoří se seniory o financích

Písek - Živnostenský úřad Písek se spolupráci s Centrem kultury města Písek pořádají přednášku zaměřenou na finanční vzdělávání pro seniory. Povídání se zaměří na to, co dělat, když nemají na splátky, jak řešit skokový nárůst cen energií a další. Přednáška se bude konat ve středu 19. října od 10 hodin v loutkovém sále kulturního domu. Vstupné je zdarma.

Na radnici visí pouze vlajka města

Písek – Na budově radnice na Velkém náměstí i v Budovcově ulici v současnosti visí jen městský prapor. „Kvůli jeho barevnému provedení se však řada lidí domnívá, že se jedná o ukrajinskou vlajku. Tu však město již sejmulo,“ reagovala mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová na časté dotazy. Jak doplnila, vlajku města Písku vytvořil August Sedláček odvozením ze znaku města, a to z barev zlatého půlměsíce a hvězd na modrém nebi. „Vlajka se poprvé objevila 9. června 1901 při městské slavnosti,“ uvedla mluvčí s tím, že tvořena je dvěma stejnými pruhy. Horní je žlutý, dolní modrý. Při svislém použití je žlutý pruh umístěn vlevo. Ukrajinská vlajka má barevné pruhy obráceně – modrý nahoře a žlutý dole. Pokud je pověšena svisle, pak je modrý pruh vlevo.

Nehody se obešly bez zranění

Písecko – U tří nehod zasahovali během poměrně krátké doby hasiči. Ve středu 12. října večer vyjížděla milevská jednotka k nehodě osobního auta, které sjelo ze silnice. Vozidlo hasiči vyprostili a pomohli naložit odtahové službě. Nehoda se obešla bez zranění. Ve čtvrtek 13. října po poledni vyrazili písečtí hasiči k nehodě kamionu, který vysypal náklad mířící do kafilerie na hlavním tahu z Písku na Prahu. Jak uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů, majitel nákladu zajistil náhradní kamion a nakladač a přeložil vysypaný náklad. Hasiči následně vyčistili okolí nehody. Odpoledne pak jednotka vyrazila ještě k nehodě dvou osobních aut v Semicích. Na místě bylo třeba provést protipožární opatření a zlikvidovat malý únik kapalin. Nikdo nebyl zraněn.

Ustavující zasedání v Milevsku se koná v pondělí

Milevsko – V pondělí 17. října se v domě kultury koná od 17 hodin ustavující zastupitelstvo, kde nejen nově zvolení zastupitelé složí slib, ale také zvolí vedení města. V Milevsku nebudou ztrácet čas a na program jednání zařadí i pracovní body. Budou se zabývat žádostmi o dotace z Národní sportovní agentury, a to na projekt rekonstrukce

atletického oválu na letním stadionu a na projekt výměny umělého povrchu na letním stadionu.

Písek – V pondělí 10. října před polednem poškodil zatím nezjištěný řidič automobil značky Toyota Yaris v bílé barvě a ujel. K dopravní nehodě došlo na parkovišti u hypermarketu Kaufland a vozidlo má poškozený zadní nárazník. „Obracíme se na případné svědky s žádostí o pomoc. Volat můžete na linku 974 235 254 či 158,“ uvedla policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Protivínští zvolí starostu a místostarostu ve čtvrtek

Protivín - V Protivíně se uskuteční ustavující zasedání zastupitelů ve čtvrtek 20. října od 18 hodin, a to v kinosále městského kulturního střediska.