VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Volby sice vyhrál, ale starostou se nestal

Čimelice – Vladimír Pánek odmítl kandidaturu. „Tvrdím už rok, že starostu dělat nebudu, a myslel jsem to vážně," říká. Starostou je Vladimír Bouček

13.11.2014
SDÍLEJ:

Ustavující zasedání v Čimelicích.Foto: Deník/Lucie Kotrbová

I přes to, že kladnou reakci zřejmě nikdo nečekal, jméno Vladimíra Pánka na ustavujícím zasedání Čimelic zaznělo jako první návrh na starostu. On však kandidaturu odmítl. „Podpora lidí mě sice moc potěšila, nicméně už rok tvrdím, že starostou dál být nechci. Jsem zásadový a když něco řeknu, tak to myslím vážně," konstatoval dnes už bývalý starosta obce Vladimír Pánek, který ve volbách získal nejvíc hlasů.

Druhý návrh už byl tedy 
reálnější. „Vladimíra Pánka bychom podpořili všichni, ale bylo to spíš zdvořilostní. Navrhuji tedy Vladimíra Boučka," řekl zastupitel a ředitel čimelické základní školy Josef Pouch.

Bývalý místostarosta Vladimír Bouček kandidaturu přijal, zastupitelé návrh podpořili, a tak se stal novým starostou Čimelic. „Nebude lehké vést obec po Vladimíru Pánkovi, který to dělal skvěle, ale pokusím se na jeho práci co nejlépe navázat," podotkl Vladimír Bouček, který byl zároveň jediným zájemcem ze zastupitelstva o uvolněnou funkci.

Místostarosta Čimelic bude tedy nyní neuvolněnou funkcí a zastupitelé do ní zvolili Vladimíra Králíčka.

Čimeličtí zastupitelé měli nedostatek dobrovolníků na obsazení nejen starostovského křesla, ale vůbec obsazení uvolněných funkcí. „Zklamalo mě, že lidé, i když věděli rok předem, že nebudu funkci obhajovat, nebyli schopni dát dohromady víc kandidátek a najít mezi sebou někoho, kdo se chtěl podílet na vedení obce," zmínil Vladimír Pánek.

Místostarosta bude tedy nově funkcí neuvolněnou.

Budu tlačit obec tam, kde má podle mě být

Vladimír Pánek vedl obec uplynulé čtyři roky. Podporu lidí získal znovu, ale post starosty odmítl.

I když už starostou nejste, působilo to, že ustavující zasedání řídíte spíš vy. . . Nebude vám to chybět?
Jde o to, že se jednalo o věci, které jsem započal já, a tak jsem bral jako povinnost se k nim vyjádřit. Do budoucna určitě nechám prostor novému starostovi, i když to nebude mít lehké. Budu se snažit dávat podnětné návrhy zastupitelstvu a nepřímo tlačit obec tam, kde by podle mě měla být.

Co máte teď v plánu?
Popravdě jsem z posledních čtyř let tak vyčerpaný, že mám v plánu minimálně půl roku nedělat vůbec nic.

Práce je započatá a je třeba ji dokončit

Vladimír Bouček je novým starostou Čimelic. V minulém období vykonával funkci místostarosty.

Jste jednou z mála obcí na Písecku, kde je zastupitelstvo v čistě pánském složení. Nebudou tady ženy chybět?
Nedá se nic dělat, zájem nebyl. Ale i když nejsou ženy v zastupitelstvu, mají nemalé zastoupení v našich komisích, kde dostanou prostor, takže to tím máme vyvážené.

Na vedení obce jste se podílel už v uplynulém období jako místostarosta. Budete pokračovat v nastaveném směru?
Určitě, práce je započatá a je třeba ji dokončit. To mám přesně v plánu. Máme před sebou hodně úkolů, například zasíťování pozemků nebo připojení všech domů na kanalizaci.

Autor: Lucie Kotrbová

13.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Ostatní úředníci REFERENT ODBORU DOPRAVY A ŽIVNOSTENSKÉHO - SILNIČNÍ SPRÁVNÍ A SPECIÁLNÍ STAVEBNÍ ÚŘAD. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Tajemnice Městského úřadu Milevsko vyhlašuje podle zákona č. 312/2002 Sb., výběrové řízení na obsazení místa úředník/úřednice odboru dopravy a živnostenského Městského úřadu Milevsko., Platové zařazení: platová třída 10 dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. - příloha č. 2, (18.810 - 28.320 Kč podle délky započitatelné praxe + příslušné příplatky)., PRACOVNÍ NÁPLŇ: hlavním předmětem činnosti bude výkon státní správy v působnosti silničního správního úřadu podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích a zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon)., POŽADAVKY:, "vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání, "řidičské oprávnění skupiny B, "bezproblémová dovednost pracovat na PC - Windows, Word, Excel, Outlook, apod., "znalost právních předpisů z oblasti veřejné správy (zejména: zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, vyhláška č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích, zákon č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), vše ve znění pozdějších předpisů), "schopnost týmové práce i samostatného rozhodování, "ochota dále se vzdělávat, Uchazeči předloží písemnou přihlášku, která musí obsahovat určité náležitosti, (vzor přihlášky zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz), K přihlášce se připojí tyto doklady:, "strukturovaný životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, "výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (originál případně ověřená kopie); u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením) , "ověřená kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání, "souhlas subjektu údajů se zpracováním osobních údajů (vzor souhlasu zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz)., Lhůta pro podání přihlášky: do 03.07.2018 (úterý) do 11:00 hodin , Způsob podání přihlášky: osobně doručené nebo zaslané v zalepené obálce s označením "Výběrové řízení - referent pro silniční správní a speciální stavební úřad", do podatelny Městského úřadu Milevsko, náměstí E. Beneše 420, 399 01 Milevsko. Na přihlášky podané po uvedené lhůtě nebude brán zřetel. , Podrobnější informace o pracovní pozici podá: Bc. Milena Brčáková, telefon: 382 504 210, 602 192 072, e-mail: milena.brcakova@milevsko-mesto.cz. Pracoviště: Město milevsko, nám. E. Beneše, č.p. 420, 399 01 Milevsko 1. Informace: Milena Brčáková, +420 382 504 210,602 192 072.

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 24 000 Kč

Strojírenští kovodělníci OPERÁTOR VÝROBY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, obsluha poloautomatických automatických CNC kovoobráběcích strojů., Vzhledem k charakteru pracovní pozice je práce vhodnější pro muže., Požadujeme:, střední odborné - vyučen (v oboru není podmínkou), možnost zaučení., Nabízíme - příspěvek na stravování, příspěvek na penz. připojištění, příspěvek na dopravu.... Pracoviště: A v s - kovo s.r.o. - pracoviště samoty /areál silva/, Samoty, č.p. 2124, 397 01 Písek 1. Informace: David Čipera, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 75 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů, taxikáři ŘIDIČ SKUPINY B. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 75 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VÝHRADNĚ PRO OZP !!, - zkrácený úvazek - 4 hod/den , - pracovní doba: 5 - 9 hod. nebo dle dohody, řidičské oprávnění skupiny B, Kontakt: Jiří Motl tel. 722 250 287. Pracoviště: Jiří motl - provozovna žižkova tř., Žižkova třída, č.p. 376, 397 01 Písek 1. Informace: Jiří Motl, +420 722 250 287.

Obchod - Obchod Ostatní pomocní pracovníci 80 Kč

Ostatní pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) VYKLÁDÁNÍ KAMIONŮ - DPP. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DOHODA O PROVEDENÍ PRÁCE/DPP/ BRIGÁDA, - hledáme zájemce o dlouhodobou výpomoc /brigádu/ při vykládání kamionů či kontejnerů; fyzicky náročnější práce - vhodnější pro muže; pracovní doba pouze v pracovní dny; mzda 80,- Kč/hod.; bližší informace na tel. pan Kovařík 777 773 286. Pracoviště: Tommi cz s.r.o., Za Nádražím, č.p. 2569, 397 01 Písek 1. Informace: Ladislav Kovařík, +420 777 773 286.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Soutěž o nejlepšího učně v Milevsku.
3

OBRAZEM: Soutěž o nejlepšího učně má svého vítěze

Ilustrační foto

V Písku zajistí hemodialýzu také prázdninovým turistům

Slavnosti růže: Diváci obdivovali drezúru fríských koní

Český Krumlov/OBRAZEM/ - S velkým zájmem diváků se setkala novinka v programu Slavností pětilisté růže. A sice drezúra fríských koní, která tentokráte vystřídala rytířský turnaj.

Na Písecku se již plánují podzimní aktivity na podporu rozvoje vzdělávání

Písecko - Úspěšně realizovaný projekt pro školy a další vzdělávací instituce Místní akční plán rozvoje vzdělávání (MAP) bude mít od září své pokračování.

V Kaplici končí ředitel i gympl

Kaplice - Studium na kaplické střední škole a učilišti pokračuje. Současný ředitel školy však ve funkci končí. Kraj hledá nového. 

Člověk musí mít z hory respekt, jinak zemře

Jižní Čechy – Říká se, že horolezectví není sport. Že je to styl života. Dobře to ví 31letý Jiří Janák z Hořic na Šumavě, který kouzlu horských hřebenů propadl při studiích na vysoké škole.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT