V kategorii Sportovec roku získal druhé místo Vojtěch Včelička, který nastoupil do služebního poměru 1. května 2020 na obvodní oddělení v Písku a splnil si tím svůj klukovský sen stát se policistou. Na jaře 2023 úspěšně složil služební zkoušku a jak sám stále opakuje, policejní práce je i jeho koníčkem.

„Přesto, že slouží teprve několik let, platí za velmi zodpovědného a hlavně spolehlivého policistu a parťáka, který velmi ochotně každému pomáhá. Jeho kvalit si váží nejen jeho kolegové, ale také nadřízení policisté, kteří v něm mají velkou důvěru. Svému týmu je stoprocentní oporou. V kolektivu je velmi oblíbený a také je na dnešní dobu až nezvykle skromný a velmi disciplinovaný," znělo v nominaci do ankety.

Vojtěch Včelička z píseckého obvodního oddělení převzal na Hradě ocenění.Vojtěch Včelička z píseckého obvodního oddělení převzal na Hradě ocenění.Zdroj: Policie ČR

Bojovým sportům se začal věnovat ve 3. třídě základní škody. Iniciátorem byl tatínek, který společně s kolegy z práce pravidelně chodil cvičit a posilovat. Tehdy byl v módě kickbox a thajský box. Během více než patnácti let, kdy se věnuje bojovým sportům, si vyzkoušel různé disciplíny a získal několik titulů na všech úrovních. Prioritně se v současné době věnuje sebeobranným systémům a kickboxu, kde dosahuje vynikajících výsledků. Nejcennější kov byl dosud bronz z Mistrovství Evropy.

Písecká výprava ve složení (zleva) Vojtěch Včelička, Josef Koloušek, Barbora Káplová a Jakub Kodad.
Čtyři Písečáci vybojovali medaile na mistrovství světa v bojových sportech

V roce 2023 přišel pomyslný vrchol jeho sportovní kariéry, když v září v německém Schwabmünchenu reprezentoval Českou republiku a Policii ČR na World Martinal Arts Games 2023 a stal se hned dvojnásobným mistrem světa. „Titul získal v kickboxu a nejlepším na světě se stal i v kreativní sebeobraně. A aby toho nebylo málo, přidal i titul vicemistra světa v reálné sebeobraně, přičemž ke zlatému hattricku mu chyběla pouhá jedna desetina bodu," stojí v nominaci.

Vojtěch Včelička své zkušenosti také předává dál, a to trénováním v píseckém klubu AKJ Panthers Písek, který založil a vede jeho otec a jemuž ve svém nabitém programu rád s dětmi pomáhá. Dobře si uvědomuje, jak důležitá je role trenéra v životech mladých sportovců, a proto se svým svěřencům rád věnuje a svými mezinárodními úspěchy je motivuje k lepším sportovním výkonům.

Vojtěch Včelička a Jakub Kodad reprezentovali Písek a Českou republiku na světovém šampionátu v bojovém umění.
Písečák Vojtěch Včelička je dvojnásobným světovým šampionem v sebeobraně

Nominovaný policista miluje sport snad ve všech podobách, tedy lyžování, cyklistiku, turistiku, míčové hry, posilování, atletiku či bruslení. Od mala ho ke sportu vedli rodiče, kterým často ve svých komentářích na sociálních sítích děkuje. V roce 2023 například neváhal naskočit do sjezdových lyží a společně s kolegy reprezentoval svůj územní odbor Písek na závodech IZS ve slalomu a opět to zacinkalo, tentokrát stříbrem.

Před dvěma měsíci Vojtěch Včelička také přebíral dvě ocenění během vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Písecka za rok 2023. Bronzovou příčku obsadil mezi dospělými sportovci a jako bonus získal i Cenu čtenářů Deníku, o které rozhodla veřejnost prostřednictvím hlasování na webu.

Nejúspěšnější sportovci Písecka za rok 2023 byli vyhlášeni během plesu sportovců.
Vyhlášení Sportovce roku ovládli písečtí Sršni. Bodovali hráči i trenér

Anketa Policista roku 2023 se skládá ze sedmi kategorií - Policista roku, Čin roku, Specialista roku, Sportovec roku, Velitel roku, Tým roku, Zaměstnanec roku a speciální kategorie Síň slávy.

Jihočeští policisté byli úspěšní hned ve třech kategoriích, a to SPORTOVEC ROKU, kde krásné druhé místo obsadil prap. Vojtěch Včelička z obvodního oddělení Písek. Dále v kategorii ČIN ROKU, kde třetí místo získali npor. Jaroslav Vaněček, prap. Jaroslav Jiroušek, policisté z obvodního oddělení Větřní a pprap. Jakub Cifreund policista skupiny základních kynologických činností ÚO Český Krumlov. A třetí místo v kategorii POLICISTA ROKU obsadil npor. František Filip, vedoucí obvodního oddělení Bechyně, ÚO Tábor.

Během slavnostního večera převzal ocenění i pan ředitel jihočeské policie brig.gen. Luděk Procházka, který byl oceněn věrnostní medailí za více jak 40 let služby u policejního sboru.