Vodáci v sobotu hromadně najížděli hlavně do Vyššího Brodu. Na jezu pod Papouščí skálou v Českém Krumlově ale byla situace během sobotního dopoledne klidná a fronty se tvořily jen nárazově.

"Díky prodlouženému víkendu a dobrému počasí je o Vltavu velký zájem. Hlavně ve Vyšším Brodě, odkud se sjíždí, je cítit velký nájezd vodáků. Přijíždějí plné autobusy i vlaky," líčí Pavel Kolouch, manažer půjčovny lodí a provozovatele kempů, společnosti Ingetour. První prázdninová sobota ale byla i přesto podle něj klidnější a hlavní nápor teprve přijde. "Dá se čekat, že kempy budou přeplněné. Ten komfort, který tady vodáci mohou běžně zažít, letos nebude. Zatím žádný problém není, ale v neděli začnou najíždět další vodáci. Teď jsme plní asi tak z osmdesáti procent."

Zatímco chatky a pokoje jsou už většinou rezervované, na stany ještě místa v kempech stále jsou.

Vodáci na Vltavě v Českém Krumlově.
Na Vltavu se chystá dvacet tisíc lidí. Zvažte jiný termín, prosí půjčovny

Vody v řece je i díky vydatným dešťům dostatek a vodáci jsou spokojení. "Přijeli jsme z Mostu. Jsme taková větší parta tatínků s dětmi a celkem je nás tu kolem třiceti. Vyrážíme takhle už desátý rok a líbí se nám tu moc. Jezdíme na vodu vždycky od středy do neděle. Lidí na řece zatím není tolik, ale určitě to bude ještě horší," myslí si vodák Martin Holý.

Už třetím rokem sjíždí Vltavu Petr Filipský. Na Českokrumlovsko dorazil s rodinou i kamarády z Přerova. Kladně hodnotil hlavně nedávno předělaný jez pod Papouščí skálou. "Musím říci, že je to paráda, jak je to tu teď celé nové. Čekáme, až jez sjede kolega s nafukovacím plameňákem. Vodáků je méně než loni, řeka jede dobře, nikde se netvoří zácpy," pochvaluje si.

Ilustrační foto.
Na Otavě se topila vodačka