Konečně se dočkali napojení na Římov, ale problémy s vodou nepřestávají. Mirotičtí si stěžují, že jim teče špinavá voda. „Objevují se připomínky, že lidem teče špinavá voda nebo že mají malý proud. Popravdě potíže s tlakem vody máme i tady na radnici, ale proč to tak je, to nevím," uvedl tajemník Mirotic František Hřebejk.

Po napojení na Římov všichni očekávali, že budou mít čistou, chutnou vodu. „Těšili jsme se, že odpadne tahání balíků balených vod, ale zatím to tak nevypadá. Jak k tomu lidé přijdou? Voda není levná a ještě není nic moc, to je špatně," řekla na středečním zasedání zastupitelů Martina Mikšíčková.

Město se snaží situaci řešit s ČEVAKem, který vodovod provozuje. „Špinavou vodu mohlo zavinit přepojení ze starého zdroje na Římov, tlak zase třeba ovlivňuje mimořádný odběr vody. Teď se víc zalévá, napouští se bazény a tak. Myslím, že jediným řešením by bylo vyměnit vodovodní potrubí, aby tam nebyl kal," konstatoval tajemník města.

Podle informací ČEVAKu v současné době ve vodovodním potrubí v Miroticích teče už jen voda z Vodárenské soustavy Jižní Čechy (Římov), která je kvalitativně lepší než původní vodní zdroje. „Toto přepojení může znamenat u některých koncových odběrných míst dočasně zakalenou vodu, a to nejen v hlavním řadu, ale i v přípojkách," vysvětlila Jitka Kramářová, vedoucí útvaru marketingu a komunikace ČEVAKu.

V případě potíží stačí podle jejích slov zavolat na bezplatnou linku 800 120 112. „Naši pracovníci pak na místa vyjíždějí, odkalují vodovodní síť a kontrolují kvalitu pitné vody ve vodovodním řadu," doplnila Jitka Kramářová.

Město doporučilo obyvatelům, aby v případě, že opět poteče špatná voda, nabrali její vzorek. „My to pak budeme dál řešit s ČEVAKem a snad se podaří zjistit, proč v daných místech potíže jsou," zmínil tajemník města František Hřebejk.

Připojení na Římov pro Mirotické mimo jiné znamená zdražení vody téměř o pět korun.