Obyvatelé Písku zaplatí od Nového roku za kubík vody o dvacet čtyři haléřů méně než letos. Milevští si sice připlatí, přesto cena vody v Milevsku bude nižší než v Písku, a to o více než desetikorunu za kubík. Ceny schválila obě zastupitelstva.

Obyvatel Písku František Kofroň (67) snížení ceny vody vítá. „Každá sleva je dobrá, i když není tak velká," poznamenal. Snížení ceny v Písku odráží podle vysvětlení radnice stav ekonomiky. Cena se mění v závislosti na vyhlášených indexech statistického úřadu. Ceny ostatních komodit nerostly, proto nerostla ani cena vody.

V Milevsku stojí za zdražením o 74 haléřů včetně daně nárůst nájemného, které městu platí provozovatel soustavy firma Čevak, a také snížení spotřeby vody. Milevští počítali, že nakupované vody bude 292 tisíc kubíků, aktuální propočty říkají, že jí bude okolo 285 tisíc kubíků.

Vedení Milevska upozorňuje na to, že je nutné dávat do obnovy soustavy co nejvíc peněz. Kdyby bylo k dispozici dvě stě milionů, i ty by se využily. Na příští rok se počítá 
s patnácti miliony korun, tedy dvojnásobkem než letos. Za důležité to považuje třeba radní Miroslav Doubek. „Všechny peníze, které na nájemném vybereme, chceme vracet do vodohospodářské soustavy. Chceme do obnovy dávat ještě víc, v minulosti tomu vždy tak nebylo," podotkl.
Navrženou cenu vody podporovala i investiční komise. „Jak ceny, tak i náklady jsou přiměřené. Je to celkem slušná cena v porovnání s jinými městy," konstatoval za komisi Bohuslav Beneš.

Nájemné v Milevsku narůstá o 103 tisíc korun bez daně na 7,25 milionu korun.

Schválené ceny

Písek – 76,48 koruny vč. DPH
Milevsko – 65,09 koruny vč. DPH
Cena je za vodné a stočné a za kubík