V současné době musí řidič před závorou zastavit a počkat, až mu vyjede papírový lístek. Ten je pak nutné naskenovat při opouštění nemocnice. Stejně tak musí zaměstnanci ověřovat své čipy. To všechno už za pár týdnů odpadne a provoz při vjezdu a výjezdu se zrychlí. Nový systém bude stát 400 tisíc korun.

Jak informoval ředitel písecké nemocnice Jiří Holan, jde o první krok k připravované změně dopravy v této části města. Ta se chystá v souvislosti s plánovanou realizací Emergency – urgentního příjmu pro akutní pacienty. „Jejím cílem je jednak oddělit pohyb záchranářů od běžného provozu v nemocnici a jednak rozšířit vstupní prostor pro pěší návštěvníky a pacienty nemocnice, čímž se zajistí jejich větší bezpečnost i rychlý převoz nemocných,“ uvedl ředitel.

Změna dopravy bude postupná. První na řadě je podle vedoucího údržby Nemocnice Písek Dušana Vaška kamerový systém. „Posléze se změní vjezd do nemocnice pro všechna vozidla. Nově bude umístěn mezi prodejnu a Zdravotnickou záchranou službu. Část příjezdové komunikace bude vyčleněna pouze vozidlům zdravotnické záchranné služby pro příjezd k urgentnímu příjmu,“ přiblížil s tím, že výjezd z nemocnice bude současnou hlavní vrátnicí.

Nový vjezd do nemocnice se bude dělat v příštím roce. Komunikace pouze pro vozidla záchranky má být dokončena souběžně s urgentním příjmem, a to pravděpodobně v roce 2025.