Druhý ročník Píseckého víkendu módy a designu odstartuje módní přehlídka udržitelné módy v kulturním domě. V netradičních rolích modelek se divákům představí herečky a fanynky udržitelné módy Míša Tomešová, Natálie Halouzková, Alena Doláková, Tereza Vítů a influencerka a plus size modelka Kristýna Kohoutová. „Večerem provede Lejla Abbasová a jako speciální host dorazí modelka Jitka Nováčková," nastínila Veronika Poláková za pořádající Agenturu Verona.

Během večera se na mole představí nové kolekce předních značek udržitelné módy - JUSTLOVE Label, Ecstatic, Bigbros., Kaftanlicious, Mybelka, ByMirasha, šperkařky Dany Bezděkové a módních návrhářek Šárky Strnadové, Lay Sedlákové a Kamily Vodochodské. „Jedná se o české a slovenské tvůrce, kteří se opravdu vytáhli. Přehlídka bude stát za to," podotkla Veronika Poláková.

Přehlídka se koná v pátek 19. května od 19.30 hodin v píseckém kulturním domě. Bude rozdělena do dvou bloků s kratší přestávkou. Vstupné je 300 korun v předprodeji, 350 korun na místě.

Akce, která podporuje malé značky a tvůrce fungující na principech udržitelnosti, bude pokračovat v sobotu v Palackého sadech. Tady budou od 10 do 20 hodin k vidění a zakoupení oděvy, módní doplňky, přírodní kosmetika, svíčky, mýdla, dekorace, hračky a mnohé další. „Gastro zóna nabídne dobroty z lokálních surovin a návštěvníci si pochutnají na skvělé kávě, prvotřídním vínu, proseccu a masových i vegetariánských lahůdkách," informovala Veronika Poláková s tím, že o doprovodný program se postarají především místní spolky a taneční školy. Připravená jsou pěvecká a hudební vystoupení, tematické workshopy a zábavné aktivity pro děti. Vstup na design market je zdarma.