V sobotu a v neděli  mohou zájemci přijít  do Městského sportovního areálu a na Ostrov. Budou mít příležitost vidět a také si vyzkoušet některé netradiční sporty. Bude mezi nimi i frisbee, sport, který získává stále větší oblibu u všech generací. Jeho začátky se datují do poloviny sedmdesátých let. V roce 1965 byl létající talíř poprvé patentován pod názvem frisbee a od této chvíle došlo v rychlému rozvoji zejména hry Ultimate Frisbee.

V sobotu od 9 do 18 hodin bude v Městském sportovním areálu (hřiště Spartaku) k vidění ultimate frisbee na vysoké úrovni. Uskuteční se zde mistrovství ČR. V městském areálu čekají na zájemce i další sporty,  například slackline, bungee running, parkour, silová  gamnastika a touch rugby, což je rugby pro děti.

Na Ostrově se mimo jiné uskuteční závody kanoí pro veřejnost. Součástí festivalu jsou rovněž amatérský turnaj v plážovém volejbale a exhibiční utkání ženského a mužského rugby.  Pořadateli festivalu netradičních sportů jsou TJ Sokol Písek a jeho oddíly frisbee a kanoistiky.