„Děkuji za důvěru. Budu usilovat o to být městu co nejprospěšnější," řekl Martin Třeštík, staronový místostarosta.

Volba místostarosty byla jednou ze dvou, kde opozice nasadila svého kandidáta.

„Za osm let byl Zdeněk Herout pro město velkým přínosem. Toto ocenili lidé ve volbách tím, že dostal 1090 hlasů, naproti tomu druhý navržený kandidát jich měl 584," vysvětlil Zdeněk Hobzek z ODS, proč navrhují Zdeňka Herouta na post starostova zástupce.
Zdeněk Herout podle svých slov dlouho zvažoval, zda kandidaturu přijmout. „Tisíc devadesát hlasů ve volbách, tisíc devadesát hlasů občanů, mě zavazuje k tomu, abych kandidaturu přijal," reagoval Zdeněk Herout.

Druhým případem byla volba radního. ODS navrhovala proti Miroslavu Doubkovi (Svobodní) nestranici za ODS a jedinou ženu v zastupitelstvu Marii Jelenovou. „Je to velmi vhodná kandidátka, která v radě plné mužů, samých svalovců nabitých testosteronem, bude zjemňujícím elementem. Tak, jako je jediná žena v zastupitelstvu, navrhujeme, aby byla jediná v radě," řekl Zdeněk Hobzek.
Ani tento argument u většiny zastupitelů neuspěl. Miroslav Doubek získal čtrnáct hlasů a Marie Jelenová sedm.

Dalšími členy rady jsou Lubomír Šrámek (TOP 09, 15 hlasů), Petr Barda (Jihočeši 2012, 19 hlasů), Pavel Koutník (TOP 09, 17 hlasů) a Karel Procházka (Jihočeši 2012, 15 hlasů).

Hlasování dopadlo tak, jak se čtrnáctičlenná koalice domluvila. Nový starosta Ivan Radosta (Jihočeši 2012) získal ještě tři hlasy navíc, měl jich sedmnáct. „Dovolte, abych poděkoval nejen za nás za všechny, kteří jsme tu v sále, ale jistě i za všechny obyvatele dosavadnímu starostovi Zdeňku Heroutovi, který za osm let, kdy řídil město, vykonal spoustu dobré práce pro město i jeho obyvatele. Za to mu patří uznání a dík," uvedl nový starosta Ivan Radosta na adresu Zdeňka Herouta.

Ivan Radosta, jak řekl, se téměř přesně po dvaceti letech pracovně vrací do Milevska. „Vracím se sice šedivý, ale plný energie, elánu a chuti pro Milevsko něco udělat. Něco jako udělali předchůdci," dodal Ivan Radosta.

Opozice na středečním zasedání prohrála celkem třikrát. Nejen, co se týče pozice místostarosty a člena rady, ale také v případě počtu radních. Zdeněk Herout totiž navrhoval snížení ze sedmi členů na pět. „Všichni si ze zápisu všimnete, že rada pracovala v maximálním stavu pěti členů, dva se prakticky neúčastnili," vysvětloval Zdeněk Herout, podle kterého bude nižší počet lepší pro řízení města.
Nový starosta Ivan Radosta s tím nesouhlasil. Ubezpečil, že nehrozí, že by se noví radní jednání neúčastnili. Návrh Zdeňka Herouta podpořilo jen pět lidí – zastupitelé zvolení za ODS a zástupce KDU-ČSL Martin Kostínek.

Ivan Radosta po zasedání zastupitelů řekl, že ho průběh jednání nepřekvapil. „Tam, kde jsme předpokládali, navrhovala ODS protikandidáty," dodal Ivan Radosta.


Není Koutník jako Koutník
„Do návrhové komise nominuji Šrámka, Koutníka a Procházku," řekl Zdeněk Herout. A jaké? ozvalo se z publika. Koutníkovi jsou v zastupitelstvu dva – František (ČSSD) a jeho syn Pavel (TOP 09). I Procházkovi jsou v zastupitelstvu dva – Pavel (TOP 09) a Karel (Jihočeši 2012). V radě problém záměny nehrozí. Je v ní jeden Koutník a jeden Procházka.

Petr Barda opět zabodoval
Ředitel gymnázia Petr Barda (Jihočeši 2012), který získal ve volbách nejvíce hlasů – 1247, svoje postavení „nejoblíbenějšího zastupitele" potvrdil i na ustavujícím zasedání. Při volbě člena rady získal 19 hlasů. Podpořila ho tedy i část opozice.