„Pro obec je určitě dobře, že sportoviště má. Pokud mi čas dovolí, sportovat sem budu chodit, třeba hrát volejbal. Stejně tak sem určitě budou chodit i moje tři děti," říká obyvatel Přeštěnice Jiří Netrval.

Obec získala na vybudování sportoviště, kde se dá hrát basketbal, házená, volejbal, tenis, malá kopaná či florbal, dotaci z Regionálního operačního programu. Práce zahájila v červnu a nyní už je hotovo.

Podle starosty Přeštěnice Miroslava Zíky bude hřiště přínosné pro mladé lidi, děti a rodiny s dětmi.

„I pro omladinu, která sem zajíždí z Milevska a okolí, když se tady pořádá většinou v srpnu turnaj v malé kopané. Už je to tradice," vysvětluje starosta Miroslav Zíka, který doufá, že nové hřiště přitáhne do obce další turisty.

Ti se tu mohou ubytovat ve dvou penzionech s celkovou kapacitou zhruba 85 lůžek a také tu například mohou jezdit na koních. Díky novému víceúčelovému sportovišti tak mají i turisté další možnost, kde trávit volný čas v obci, a třeba se v Přeštěnici ubytovat na delší dobu.

Obec na výstavbu hřiště získala dotaci tři miliony korun. Se svojí žádostí byla úspěšná až na poněkolikáté. Přeštěnice doplatila ze svého rozpočtu částku ve výši 526 tisíc korun.