S navýšením částky přišli Josef Vachta, Jiří Jindra a Václav Kašpar, kteří v jednotlivých spolcích působí. Argumentovali zvýšenými náklady. Všechny návrhy získaly stoprocentní podporu přítomných zastupitelů.

Sbor dobrovolných hasičů Chyšky obdrží o dva tisíce korun více – jedenáct. Z toho je pět tisíc korun určeno mladým hasičům, kteří měli původně dostat tři tisíce. „S mladými hasiči jezdíme na pohárové soutěže a sbor na to dává velké částky," vysvětlil starosta sboru a zastupitel Josef Vachta. „Nemáme tu děti jen z Chyšek, ale i ze širokého okolí," dodal Josef Vachta.

Podobně hovořil i vedoucí skautského oddílu Václav Kašpar. „Dívky – vedoucí čeká kurz, aby si doplnily kvalifikaci. Absolvují vzdělávací kurz, který si hradí ze svého. Vychází to kolem osmi set korun na jednu. Domluvili jsme se, že by si něco uhradily samy a něco bychom jim přispěli," vysvětlil Václav Kašpar, proč i skautský oddíl žádá o navýšení částky, a to z pěti tisíc korun na šest a půl.

Vyšší podpora míří i do Nosetína. Navrhl ji velitel sboru Jiří Jindra. „Budeme muset koupit cílové hadice, dvě béčka a jedno céčko, které jsme si zničili při loňských zásazích," vysvětlil hasič Jiří Jindra a doplnil, že budou stát okolo pěti tisíc korun.

Kromě hasičů a skautů se na peníze od obce mohou těšit i další spolky: fotbalisté, tělovýchovná jednota – atleti a florbalisté – či Český červený kříž.