Ondřej Veselý, lídr ČSSD, starosta Písku.Ondřej Veselý, ČSSD Písek (vítěz voleb, 7 mandátů):

"Určitě je pro nás velká pocta, že jsme volby v Písku opět vyhráli a poměrně jednoznačně. Jsou ale nepříjemné dvě věci. První je poměrně mála účast, ta nás určitě zklamala. O to víc chceme poděkovat těm, kteří přišli, a o to víc těm, kteří volili nás a dali nám důvěru. Další problém je ten, že zastupitelstvo bude hodně roztříštěné, v tuto chvíli to vypadá, že v něm bude zastoupeno deset stran a jakékoliv věci se budou dělat poměrně složitě, po poměrně dlouhých jednání. Přesto doufáme, že volby umožní, aby v Písku vznikla srozumitelná vláda, která potáhne písecké projekty dál."

Karel Vodička, lídr KSČM v Písku (3 mandáty)

„Náš výsledek se ziskem tří mandátů se dal čekat, i když jsme tak trochu doufali, že by to mohlo být o jeden víc. Ale jsme spokojeni. Myslím si, že všichni naši příznivci nepřišli k volbám. Při větší účasti by výsledek byl zřejmě lepší. Do budoucna si moc přeji, aby se splnil slib, který dali lídři naprosté většiny stran zúčastněných na předvolebním kotli. Že totiž v radě a dalších orgánech bude poměrné zastoupení stran podle výsledků voleb. Jen tak můžeme vytvořit ve městě vládu, která bude odpovídat názorům občanů vyjádřených hlasováním." 

Starosta Protivína Jaromír Hlaváč.Jaromír Hlaváč, ODS, vítěz voleb v Protivíně (8 mandátů)

"Jsme šťastní a bereme to s pokorou. Rozhodně budeme dneska slavit. Myslím, že budeme pokračovat v podobném duchu jako dosud. Na žádnou velkou politiku si tady nehrajeme. Rád budu pokračovat ve spolupráci s lidmi, kteří tady se mnou jsou celou dobu. Mám na mysli partu okolo Věry Křišťálové (KDU - ČSL) a Dany Zoubkové (KSČM). Nevím, čím si vysvětlit tak nízkou volební účast, tipoval jsem přes padesát procent. Přisoudil bych to jedině kampaním."

Radek Boček, Písecký patrioti (2 mandáty):

„Jsme realisty. Vzhledem k tomu, že jsme zcela nové uskupení, počítali jsme se ziskem jednoho až tří mandátů. Nakonec jsme se dvěma mandáty zůstali uprostřed naší představy. Ale myslím, že i v opozici, pokud se jedná věcně a konstruktivně, se dá udělat hodně práce pro naše město, jehož jsme všichni velkými patrioty."

Eva Vanžurová, SNK ED, 57 let, ředitelka ZŠ E. Beneše v Písku, nováček v zastupitelstvu. Kandidovala jako jednička SNK ED. Od roku 2002 je ředitelkou Základní školy E. Beneše.Eva Vanžurová, Jihočeši 2012, Písek (4 mandáty):

„Vůbec nedovedu odhadnout, jak při deseti stranách zastoupených v zastupitelstvu, se podaří dát dohromady koalici. Budou to těžká a složitá jednání. Zisk čtyř mandátů pro naši stranu se, myslím, dal očekávat. Jinak jsem vítězství sociální demokracie předpokládala, ale rozhodně jsem nepočítala s tak výrazným výsledkem. Podle mého názoru i názoru mých kolegů k tomu do značné míry přispěla současná politická situace ve státě. Pokud jde o další vývoj v Písku, jsem dost skeptická, zda budeme v tak roztříštěném zastupitelstvu vůbec schopni se na něčem dohodnout."

Josef Knot, TOP 09, Písek (4 mandáty):

Dřív než budu hodnotit výsledek, tak bych chtěl poděkovat Písečákům za to, že nám dali takovýto mandát. Když vidím, jak dopadla TOP 09 v ostatních okresech, tak považuji náš výsledek za skvělý. Myslím, že čtyři mandáty jsou určitě důvody k oslavě.

Ivan Radosta, Jihočeši 2012, Milevsko (vítěz voleb, 5 mandátů ):

Vítězství pro mě znamená – aspoň doufám a budu se o to plně snažit – návrat mravnosti do Milevska. To je na prvním místě. Pak jsou to samozřejmě věci finančně – ekonomické a tak dále. Hlavní důvod, proč jsme do voleb šli, se nám splnil. Pokud tady budeme chtít mít fungující zastupitelstvo, radu města a radnici, tak koalice bude minimálně tří až čtyřčlenná. S méně to asi nepůjde.

Martin Třeštík (ČSSD), Milevsko (třetí místo, tři mandáty)
Písecká ČSSD vyhrála volby, milevská skončila třetí. „Za úspěch to považovat nelze. Ztratili jsme dva mandáty," komentoval výsledek voleb v Milevsku místostarosta Martin Třeštík.   Podle jeho slov se do nich promítla nižší volební účast. „Nezbývá, než pogratulovat vítězům, Jihočechům. Měli dobře vedenou kampaň. Myslím, že lidé opakované hledají nové tváře, změnu," dodal Martin Třeštík, který v neděli nechtěl komentovat vyjednávání o možné koalici. Jsou teprve na začátku.

Zdeněk Herout (ODS), Milevsko (druhé místo, čtyřii mandáty)
ODS, která v Milevsku skončila na druhém místě, považuje výsledek za solidní. „Spokojenost by byla, kdybychom měli stoprocentní výsledek, ten ale asi nikdy nenastane," podotkl starosta Zdeněk Herout a dodal, že výsledek považují za poměrně slušný.
V zastupitelstvu získali čtyři mandáty. „Držíme primát, jediná žena v zastupitelstvu je od nás," dodal starosta, který stejně jako Martin Třeštík nechtěl nic sdělovat o povolebním vyjednávání.