Zastřešenou venkovní učebnu, která by mohla sloužit zároveň jako jeviště, by rád vybudoval na pozemku za Základní školou Mikoláše Alše v Miroticích její ředitel Pavel Kozák. Stát by měla téměř sedm milionů korun.

Venkovní třída by měla být velká 130 metrů čtverečních. V jejím okolí by měly být lavičky, ze kterých by se dalo sledovat, co se v prostoru třídy děje. Podle ředitele Pavla Kozáka by mohly děti hrát na jevišti třeba divadlo a také by se pódium mohlo využívat pro různé akce školy. Učebna by ale sloužila především k výuce prvouky, chemie a podobně.

Zastupitelé dali jeho nápadu zelenou. Na vybudování venkovní třídy schválili škole dlouhodobý pronájem zmíněného pozemku za budovou školy.
Má to však jednu podmínku, a to získání evropské dotace.

Dotace by se dala podle ředitele ZŠ Mikoláše Alše v Miroticích Pavla Kozáka získat z programu IROPu z Evropských strukturálních a investičních fondů, který je určený pro školy. Škola by byla podle něj schopná polovinu nákladů téměř sedmimilionového projektu předfinancovat z úspor hospodaření z minulých let.

Žádost o dotaci už mají podle něj podanou také na opravu palubovky v tělocvičně. Rozpočet na ni předpokládají kolem milionu korun. Počítají s tím, že by na dofinancování dotace využili rezervní fond školy. Ten také chtějí využít na rekonstrukci chlapeckých toalet v budově školy. Dívčí toalety byly zrekonstruované v nedávné době.