„Bála jsem se hlavně z toho důvodu, že už přerostl ostatní budovy, jeho těžiště se změnilo a hrozilo, že by mu při větru mohla uletět špička a v horším případě mohl spadnout celý. Oslovovali mě i sousedé, že se bojí, aby jim nepoškodil na auta a střechy,“ vysvětlila majitelka stromu s tím, že na místě stříbrného smrku plánuje do budoucna vysadit nový strom.

Kácení smrku v ulici proběhlo už kolem půl osmé. Jeho transport na náměstí se obešel bez problémů. „Letos to byl poměrně krátký proces, protože strom není až tak rozměrný a široký. Nebylo třeba ho svazovat a nezpůsobil tak žádné dopravní omezení. Na náměstí jsme za doprovodu městské policie byli přibližně za 15 minut,“ popsal koordinátor městské zeleně Ondřej Kofroň a dodal, že pracovníci museli strom zkrátit o více než jeden metr.

Některé tradiční akce letos vůbec neproběhnou, jiné čeká omezení.
Pořadatel ruší některé adventní akce v Písku. Mikulášská bude jen pro očkované

Zdobení stromu začne od středečního rána a zabere celý den. „Výzdoba bude stejná jako v loňských letech. Tím, že je strom menší, by ale měla vypadat bohatší a lépe vynikne,“ doplnil za Městské služby Písek Tomáš Gareis.

Strom se rozsvítí už tuto neděli.