Vánoční výzdoba ve městě bude v podstatě stejná jako v minulých letech, jak potvrdila mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová. „Nová bude jen výzdoba stromu u kulturního domu,“ uvedla. Osvětlené tedy budou Velké a Alšovo náměstí, Karlova ulice, budovy radnice i městského úřadu v Budovcově ulici a další místa.

Nebudou chybět ani tradiční písecké betlémy rozmístěné po městě. Svá místa najdou stejně jako loni u Kamenného mostu, na rohu ulic Komenského a Nerudova naproti poště, v hradebním příkopu, u děkanského kostela, pod vánočním stromem na Velkém náměstí a nově také na schodišti pod cukrárnou Mozart u Kamenného mostu, kam se přesune betlém z nádvoří Sladovny.

Když Karel Schwarzenberg převzal zpět zámek Orlík a ostatní zabavený majetek, vládla v obci dobrá nálada, místní mu to přáli. Snímky jsou z roku 1991.
Když Karel Schwarzenberg přebíral zpět zámek, vládla v obci skvělá atmosféra

Mezi očekávané adventní symboly určitě patří vánoční stromy. Velkému náměstí bude letos dominovat smrk. Podle informací z radnice ho městské služby přivezou z Logrů a instalovat by ho měly 28. listopadu. „O den později ho pracovníci městských služeb ozdobí,“ poznamenala mluvčí Petra Měšťanová.

Vánoční strom se slavnostně rozsvítí o první adventní neděli, která tento rok připadá na 3. prosince. V doprovodném programu, který odstartuje kolem 15. hodiny na Velkém náměstí, nebude chybět ani nebeská pošta. Všechny dopisy Ježíškovi si přijede vyzvednout Andělský rytíř na bílém koni a vrcholem podvečera bude rozsvícení vánočního stromu.