„Máme radost z toho, že počet lidí, kteří se pohybem loučí se starým rokem, každoročně roste, “ potvrdila Hana Tomanová z pořádajícího Klubu českých turistů Otava Písek.

Na cestu na 633 vysoký Mehelník se společně s rodinou dcery vydala i nejstarší účastnice dvaaosmdesátiletá Marie Svobodová z Písku.

„Nejsem registrovaná turistka, nemám totiž ráda různé schůze, ale výletů a výšlapů se účastním už moc let. Vždy, když jsem viděla informaci o zájezdu nebo výletu, hned jsem se přihlásila. Díky tomu jsem se podívala do bývalé Jugoslávie nebo San Marina, ale především po naší krásné zemi,“ zavzpomínala usměvavá a stále velmi čilá Marie Svobodová.

Cestu na Mehelník zvládla lépe než někteří o generaci mladší turisté. Určitě k tomu přispělo také to, že se věnovala lyžování a volejbalu a pohyb je pro ni i v seniorském věku nedílnou součástí života. „Do Píseckých hor chodím ráda, je tam klid a pohoda. Klid, pohodu a hezké zážitky přeji do nového roku všem, kdož mají rádi turistiku a cestování,“ dodává Marie Svobodová.

Mezi účastníky byly i tři děti narozené v loňském roce, které na Mehelník vynesli jejich rodiče.

Z Ostravy Bílova přijela do Písku a zúčastnila se výstupu na Mehelník Dana Poláková.Zdroj: Deník/Libuše Kolářová

Z nejvzdálenějšího místa v ČR, z Ostravy Bílova, přijela Dana Poláková, která převzala odměnu od organizátorů výstupu.