Firma Stareko nejprve opravovala chodníky v Nové Vráži. „Vyměňovali tam obrubníky a vyrovnávali propadliny v zámkové dlažbě,“ upřesnil starosta Vladimír Huptych.

Opravy budou stát celkem 600 tisíc korun. Z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje na ně dostali 220 tisíc korun a zbývající částku doplatí obec. „Chceme tam mít vše v pořádku pro případ, že by se opravovala cesta,“ dodal Vladimír Huptych.

Ze stejného důvodu udělali ještě před opravou hlavní silnice nutné přípravy na opravu chodníku a autobusové zastávky u Lázní Vráž. Osadili tam nové obrubníky a připravili vše potřebné pro instalaci veřejného osvětlení. Podle Vladimíra Huptycha nechtěli, aby se nový povrch silnice později kvůli budování chodníku s osvětlením poškodil. Na projekt dostali dotaci 1,26 milionu korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Zbývající částku z celkových nákladů 1,45 milionu korun doplatí obec. Do konce září bude před lázněmi kromě nového chodníku také nové veřejné osvětlení, nový osvětlený přechod pro chodce a nové nástupiště autobusové zastávky.