Vzhled Veselíčka se za poslední roky výrazně proměnil k lepšímu. Všimli si toho i rodáci, kteří do obce zavítali v srpnu u příležitosti 800 let Biliny. Kvitovali například upravené okolí kostela sv. Anny, který je dominantou obce.

Ve Veselíčku a v Bilině neustrnuli a pokračují dál v práci. Letos opravují hřbitovní zeď a márnici a zeď u dětského hřiště a příští rok chtějí za pomoci dotace z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje vybudovat obecní sklad u hřiště. Ten současný – dřevěný – půjde k zemi. Podle starosty Jiřího Leška je už nevyhovující. „Sklad plánujeme vybudovat nový, bude zděný. Stavební povolení máme do roku 2017," nastínil starosta s tím, že předpokládají náklady kolem jednoho milionu korun.

Sklad poslouží na uskladnění techniky a dalších věcí. O základní údržbu obce se stará jeden stálý pracovník a další tři na veřejně prospěšné práce. Pokud obec potřebuje využít větší techniku, zajišťuje to firma Václava Tomáška, který je zároveň místostarostou obce.

Ve Veselíčku neplánují, že by pořídili větší techniku. „Zatím to není třeba. Pro nás je efektivnější si službu sjednat. Firma nám účtuje roční paušál za tyto služby a my jí účtujeme paušál za to, že obhospodařuje naše pozemky," popsal starosta.

Jiří Lešek si pochvaluje nejen tuto spolupráci, ale i práci lidí zaměstnaných přes úřad práce. „Poslední dva roky s nimi nejsou problémy. Jsou rádi, že práci mají," podotkl starosta a doplnil, že prakticky každý rok u nich pracují tři lidé, a to od dubna nebo od května do konce října. „Nyní jsme požádali, aby jim to bylo prodlouženo do konce listopadu," dodal.

Toho, že je obec hezky upravená, si všímá i obyvatelka Věra Trojášková. „Obec se stará dobře, čest a chvála," hodnotila obyvatelka. To, co se jí nelíbí, je dopravní zatížení a rychlost řidičů. „Myslím, že by pomohla značka, jako je v Bilině – doporučená čtyřicítka," navrhla řešení. Další by podle ní mohlo být umístění radaru, který by rychlé řidiče vyfotil, a ti by pak dostali pokutu. V obci už několik let měřiče jsou – na příjezdu od Křenovic a od Milevska, ale jedná se jen o informativní přístroje.

OBYVATELKA obce Věra Trojášková oceňuje upravené veřejné prostranství.

Věra Trojášková si také pochvaluje kulturní vyžití, ráda se účastní besed, kterých obec pořádá hned několik do roka. K pravidelným akcím, které obyvatele čekají ještě do konce roku, patří rozsvícení vánočních stromků ve Veselíčku a v Bilině, mikulášská besídka pro děti a setkání důchodců.
K aktivitám místních patří také střílení, mají tu střelnici. Předsedou Svazu technických sportů a jiných činností je Milan Procházka. Ten se také stará o natahování věžních hodin na kostele sv. Anny. „Chodím tam každý den, hodiny vydrží natažené 26 hodin," vysvětlil Milan Procházka. „Jsem v důchodu, tak na to mám čas," dodal. Zastupitelé mu vždycky na konci každého roku schvalují dar právě za natahování věžních hodin.

Na Veselíčku obyvatel vyzdvihuje upravené veřejné prostranství. A co by se mělo zlepšit? „Obec by náš svaz měla více podporovat," řekl.

V ČELE obce je druhé volební období Jiří Lešek.

Vedení obce už plánuje další investiční akce a opravy. V roce 2017 by ráda zrekonstruovala byt ve škole a na závěr volebního období vyměnila střešní krytinu na bývalé škole, která je využívaná. Je tu byt a pravidelně sem místní chodí cvičit. „Byt, původně ředitele školy, je nyní v rámci školy, ale chceme, aby byl samostatný. Je potřeba, aby tam byly samostatně měřáky na vodu, plyn a elektřinu," vysvětlil starosta k hlavní akci roku 2017.

Nyní žije ve Veselíčku 192 obyvatel, letos se v obci narodil jeden občánek, školou povinných je 17 a důchodců padesátka.

Ze služeb mají obyvatelé k dispozici poštu, která je ve všední dny otevřena od 8 do 11 hodin, a také tu funguje obchod. Ten je v soukromých rukách. Podle starosty si zákazníci obchod chválí. „Lidí tam chodí dost. Dá se říci, že ceny jsou tu na vesnici mírné. Jsou na úrovni supermarketů," porovnal starosta.

Naopak lidové ceny nebyly v místní restauraci a ta už je několik měsíců zavřená. Restaurace začala fungovat ve velkém – dvakrát týdně tu byly diskotéky, ale návštěvnost šla rychle dolů.

Ve Veselíčku se také nachází dílny SOŠ a SOU Milevsko a sídlí tu sedm firem.