Nechceme aquapark pod městskými hradbami. 
S takovým stanoviskem půjdou do středeční veřejné debaty zástupci přípravného výboru místního referenda k umístění aquaparku. Zároveň také dnes odtajní, kolik mají podpisů pod peticí, kterou se chtějí referenda domoci. Před týdnem jich bylo přes 1600.

Debatu ve velkém sále kulturního domu od 16 hodin pořádá město. To se bude snažit vysvětlit, proč je stavba aquaparku na místě současného bazénu tou nejvhodnější variantou. „Nechci, aby byl Písek několik let bez vnitřního plavání. Tak by to dopadlo, kdybychom začali s projektem na novém místě. Současný bazén tak dlouho v provozu neudržíme," říká starosta města Ondřej Veselý (ČSSD). To si ale organizátoři petice nemyslí. „Doufám, že se vše vyjasní," podotkl za přípravný výbor Václav Blažek.

Opoziční ODS podporuje stavbu bazénu pod hradbami, jen pokud na to město  získá  dotaci. „Proto se místní organizace ODS připojuje k uspořádání místního referenda o umístění plaveckého stadionu v Písku na jiném místě," informoval předseda místní ODS Vladimír Homola.

Do příprav aquaparku za maximálně 200 milionů korun už město investovalo pět milionů. Začít stavět by se mělo na jaře.

Referendum
K vypsání referenda je zapotřebí  přes 2400 podpisů pod peticí. 
K referendu pak musí přijít alespoň  35 procent voličů, což v Písku představuje 8500. V krajských volbách před 14 dny přišlo 8943 lidí.