Nevšední výstava je inspirovaná odkazem malíře, sochaře, architekta, přírodovědce, hudebníka, spisovatele, vynálezce a konstruktéra, všestranné renesanční osobnosti Leonarda da Vinci. Malí i větší návštěvníci se mohou vypravit také do světa fantazie v prostoru ke hraní, který umělecky a imaginativně interpretuje Leonardovu mysl.

„První část programu chlapci a děvčata stráví v prostoru výstavy Objevárium: Leonardo. Zde dostanou možnost vyzkoušet si načrtnout Leonardovy kresby, manipulovat s modely jeho vynálezů, hrát si v jeho válečném tanku, postavit přenosný most, digitálně přetvořit vlastní tvář do podoby Mony Lisy či sestavit anatomické modely," informoval o první části výstavy Petr Brůha z marketingu Sladovny.

Následovat bude otevřený prostor pro tvoření a vynalézání, vybavený množstvím různých materiálů, kde si každý může procvičit svou vlastní kreativitu a konstruktérské dovednosti. „Leonardium je prostor inspirovaný da Vincim a vytvořený podle modelu kutilské laboratoře (Tinkering Lab) světově proslulého muzea Exploratorium v San Franciscu," dodal Petr Brůha.

Malí návštěvníci jistě rádi zamíří do písecké Sladovny i ve středu 26. října. Od 14 do 17 hodin si mohou hrát, ale především tvořit v otevřených výtvarných dílnách. Přístupné jsou pro všechny návštěvníky v rámci vstupného do galerie.