Ve čtvrtek v době od 8.30 do 9.30 hodin mohou zájemci přijít posnídat  do Městské knihovny v Písku.  Její pracovníci se rozhodli podpořit problematiku fair trade uspořádáním veřejné  ochutnávky  fairtradové snídaně.

Ve vstupní hale městské knihovny bude k dispozici  občerstvení, tištěné materiály s informacemi o problematice fair trade  a pro děti fairtradové omalovánky – Svět se dá vybarvit.   Knihovna se tak připojuje k Světovému dni pro fair trade.

„Cílem je upozornit na fairtradové a lokální produkty a zvýšit zájem o téma spravedlivého obchodu a zodpovědné spotřeby a vyjádřit podporu produktům, při jejichž výrobě byl brán ohled na lidská práva, životní prostředí a nebyla zneužita dětská práce," uvedla Milena Šírová z Městské knihovny Písek.

Návštěvníci se mohou těšit na kávu a čaj z fairtradového obchodu a také na malé občerstvení, které bude vyrobeno z domácích a lokálních surovin.
„Pokusíme se překvapit něčím sladkým i slaným a chybět nebude ani vlastnoručně vypěstovaná jarní zelenina.  Zvědavým  můžeme prozradit, že se bude jednat o sušenky, koláčky i kváskový samožitný chléb se zdravou pomazánkou," dodala Milena Šírová.

Dalším z cílů této akce je upozornit na globální kampaň  Food Revolution Day Jamieho Olivera a  zvýšit povědomí o významu dobrého a kvalitního jídla a zároveň zlepšit úroveň vzdělanosti v oblasti přípravy dobrého a kvalitního jídla. Tohoto cíle se pak Jamie snaží dosáhnout prostřednictvím tří jednoduchých aktivit –  Motem Food Revolution Day je „Uvař, sdílej a žij".

Ve čtvrtek ráno se chystá do knihovny také Zdena Knoblochová. Je pravidelnou návštěvnicí čítárny novin a časopisů  a uvedla:„Snídani si dám doma, ale jsem zvědavá, co tady budou nabízet, a hlavně chci tuto nabídku porovnat s tím, co připravuji v domácnosti pro sebe a rodinu."