Světelná výzdoba města je každý rok jiná. "Vždycky jsme chtěli, aby byl Protivín o rok napřed. Dlouhá léta spolupracujeme s firmou z Dobrovice, kdy máme exkluzivitu v tom, že vždycky to, co ještě nikdo nemá, to jde do Protivína. Další rok se to pak může objevit jinde," vysvětlil starosta Jaromír Hlaváč a dodal, že město si vánoční výzdobu nekupuje, ale pouze pronajímá. "Nechceme si to kupovat, protože by to pro nás bylo pokaždé stejné. Chceme, aby výzdoba byla každoročně odlišná. V posledních letech je ale čím dál těžší, najít něco nového a neokoukaného," přiznal starosta. Vánoční výzdobu radnice postupně rozšiřuje i do dalších částí města a ozdoby obměňuje.

Nazdobenou jedli nechává město záměrně svítit i přes den, aby byla stále barevná. "Nehledáme v tom žádnou estetiku, chceme, aby když se na to někdo podívá, měl dobrou náladu a radost ze života. Lidé by měli být veselí, proto jsme dali na strom i různě barevné ozdoby," poznamenal Jaromír Hlaváč.

Netradiční vánoční výzdoba ve městě ale čas od času přiláká vandaly. Před čtyřmi lety kdosi u svítící vánoční koule o průměru čtyři metry poškodil hliníkovou nosnou konstrukci i elektroinstalaci. Způsobil tak škodu za 20 tisíc korun.