Expozice ve foyer kina Portyč spojená s prodejem vystaveného zboží potrvá dvanáct dní a otevřená bude vždy v době promítání kina. K zakoupení zde budou originální výrobky z rukou zdravotně či sociálně handicapovaných klientů Domova pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky, Denního a týdenního stacionáře Duha Písek, Dětské psychiatrické nemocnice Opařany a Městského střediska sociálních služeb Písek.

Slavnostní vernisáž, na kterou jsou zváni všichni, kdo chtějí pořídit adventní výzdobu či nevšední dárek a přispět tak na další tvorbu vystavujících organizací, se uskuteční ve středu 28. listopadu od 16.30 hodin. Moderátorsky se představí oblíbený Luboš Voráček (Český rozhlas). V zahajovacím programu vystoupí dětský soubor zobcových fléten Rondo (ZUŠ Písek). Následovat bude sladký raut s teplými nápoji, který poprvé připraví mirotická Cukrárna Hraběnka. Od 17 hodin se veřejnosti otevře kinosál s promítáním animované pohádky Esa z pralesa. U vstupu do kina naleznou návštěvníci kasičku na dobrovolné vstupné, takto vybrané peníze se rozdělí mezi vystavující organizace.

Ukončení celé výstavy je naplánováno na neděli 9. prosince s odchodem posledních návštěvníků večerního představení.
„Zvykl jsem si pořizovat vánoční výzdobu každoročně právě na této akci. Je skutečně krásná a ojedinělá. Těší mě, že pořádáním výstavy můžeme pomoci smysluplné věci, ze které se radují samotní výrobci, vystavující organizace, ale i kupující a obdivovatelé vystavených výrobků. Určitě se přijďte podívat,“ vyzval Tomáš Kočí, statutární ředitel KOČÍ a.s.

První Vánoční prodejní výstavu uspořádala firma KOČÍ v roce 2003. Přímým prodejem se tehdy vydělalo 19 tisíc korun. V úvodních třech ročnících byla navíc využívána také forma dražby.

Vloni začínala výstava 29. listopadu a trvala dvanáct dní. Tehdy se celkově prodaly výrobky za 35 417 korun a na dobrovolném vstupném se vybralo 2840 korun.

Součet výdělků ze všech patnácti ročníků této akce byl i s dobrovolným vstupným a finančními dary 1 253 000 korun.
 
Diana Procházková