O občerstvení rybářů bylo postaráno, nejen že měli k dispozici chutné klobásky, ale i výborné smažené řízky ze sumce, k tomu nechyběl pěnivý mok ani nealko nápoje. Všechny průběžné ulovené ryby byly okamžitě změřeny a jejich délky zaznamenány.

Kategorii dětí vyhrála domácí Sára Lexová, která chytila kapra měřícího 56 cm, kategorii dospělých ovládl Michal Průša ze Zvíkovského Podhradí, jeho úlovky měřily dohromady 219 cm. Dlouho to vypadalo, že se o celkovém vítězi rozhodne právě mezi Michalem Průšou a Václavem Hejpetrem, dělil je jediný centimetr ve prospěch prvně jmenované, ale když deset minut před koncem závodu Průša chytil další úlovek, a přidal se i Zdeněk Komárek, bylo rozhodnuto.

Po vyhlášení výsledků a předání cen si všichni přítomní slíbili, že za rok na Václava se opět sejdou s rybářským náčiním u rybníka Židovna v Oslově a pokusí se překonat letošní nalovené maximum.

Výsledky - kategorie děti:

1. Sára Lexová (Oslov) 56 cm.

Kategorie dospělí:

1. Michal Průša (Zvíkovské Podhradí) 219 cm, 2. Zdeněk Komárek (Osek) 201 cm, 3. Václav Hejpetr (Oslov) 182 cm, 4. Luboš Renhla 178 cm, 5. Petr Pavlovec (Oslov) 123 cm, 6. Jan Suk (Písek) 77 cm.

František Bořánek