Za zajímavým hudebním zážitkem mohou milovníci hudby ve středu 23. července večer zamířit do koncertní síně Trojice. V 19 hodin zde začíná operní a operetní galavečer, na kterém se představí studenti hudebních konzervatoří.

Známé árie z oper a operet přednesou nejlepší žáci, kteří se účastní  Středočeské mezinárodní pěvecké dílny 2014. Koná se v Petrovicích u Sedlčan, začala 16. července a končí tuto sobotu.

„Studentům, kteří přijeli nejen z Česka, ale také z Maďarska, Polska, Slovenské republiky, Německa, Ruska a Ukrajiny, se se zde věnuje mezinárodní tým zkušených pěveckých pedagogů z Česka, Slovenska, Německa a Japonska. Jevištní ztvárnění studovaných árií a ansámblů režijně vede Lubor Cukr ze Státní opery  Praha," uvedl Jaroslav Mrázek z pořádající Středočeské společnosti  pro múzické vzdělávání.

Nově získané zkušenosti si  všichni účastníci ověřují na veřejných koncertech, z nichž jeden se dnes koná v Písku, další byly nebo se chystají v Příbrami, Benešově, Táboře, Milevsku, Sedlčanech a v Petrovicích.

Na programu dnešního koncertu v písecké Trojici  budou známé árie z oper a operet hudebních skladatelů A. Michny z Otradovic, G. F. Händela, W. A. Mozarta, Ch. Gounoda, G. Pucciniho, A. Dvořáka a dalších autorů. Hostem koncertu je Písecký komorní orchestr.

Vstupné stojí v předprodeji 50 korun,  na místě  zaplatí  návštěvníci koncertu 70 korun.

Po Písku jsou na programu ještě  poslední dva ze sedmi plánovaných koncertů, a to ve čtvrtek od 18 hodin v klášteře Františkánů ve Voticích a v sobotu  rovněž od 18 hodin začne koncert  mladých pěvců v divadle ve Voticích.