Stavební práce zahájila firma Strabag, která zakázku vysoutěžila, v polovině července. Začalo se zbouráním výměníkové stanice v ulici Karla Čapka a přípravou staveniště. Jak uvedl stavbyvedoucí Tomáš Filip, v současné době se provádí bourací práce vnitřního schodiště, vnitřních příček a dalších konstrukcí. Dělá se také na prohlubování podlah kvůli zvýšení stropu. "Od září do konce roku budeme pracovat na nových konstrukcích," informoval stavbyvedoucí.

Sdílená kola v Písku.
Sdílená kola najezdila po Písku za poslední rok přes šedesát tisíc kilometrů

Stavba pobytového zařízení by měla být hotová za 22 měsíců od převzetí. V budově bývalého internátu v Sovově ulici vznikne pobytové zařízení pro seniory s kapacitou 57 míst. Zahájení provozu se podle místostarosty Písku Petra Hladíka očekává koncem roku 2024, resp. začátkem roku 2025. "Nejde jen o to, že musí být dokončena stavba, ale také se musí zaregistrovat služba na Jihočeském kraji, musí být přijati zaměstnanci a nabrány žádosti od lidí, kteří v tomto domově budou bydlet," vysvětlil.

Zakázku město vysoutěžilo za 183,7 milionu korun bez DPH. Stavební práce zahrnují kromě přestavby interiérů také vybudování nástavby nebo přístavbu pro kuchyň, kde bude možné připravovat až tisíc jídel pro seniory v domově i ve městě. V plánu jsou také terénní úpravy, vybudování parkoviště, chodníků, rekreační zahrady a sadové úpravy okolo objektu. Pro klienty jsou kromě pokojů naprojektovány v každém patře pobytové prostory pro různé aktivizační činnosti. V přízemí by měl být společenský sál pro přednášky, koncerty nebo větší akce. Vznikne tu také recepce a potřebné zázemí pro zaměstnance.

Ilustrační foto
Kdo se narodil v písecké porodnici?