Bezproblémové to pochopitelně není pro učitelky ani děti. „Náš provoz to maličko ovlivňuje, ale škola nám vyšla vstříc. Mohli jsme být ve školní družině a teď jsme využili prostory, ve kterých  jsme loni vytvořili tělocvičnu," vysvětila vedoucí učitelka sepekovské školky Věra Máchová, jak si  poradili.

Rodiče situaci chápou a ti, kteří mají možnost, vyzvedávají děti ze školky dříve.

Podle slov starosty Josefa Himla budou práce trvat zhruba do poloviny listopadu. „Původně mělo být hotovo do konce října, ale přece jenom termíny jsou šibeniční," vysvětluje starosta Josef Himl.

Městys zateplí celý objekt včetně stropů ze sklepů a také těch ze shora a vymění všechna okna. Rekonstrukce školky bude stát  přibližně 6,5 milionu korun, z toho dotace pokryje zhruba  osmdesát  procent nákladů.

Velkého vylepšení by se mohla dočkat i základní škola.  Zastupitelé na svém nejbližším zasedání rozhodnou, zda bude městys žádat o dotaci právě na její zateplení. „Šlo by o zateplení fasády a zbylou výměnu oken," řekl starosta.

Na úpravy se pochopitelně těší i ředitelka školy Jaroslava Chotěborská. „Která škola by neuvítala něco, co by ji zvelebilo?" poznamenává  ředitelka.

„Uvidíme, jestli to bude reálné, co se týká  spoluúčasti a vůbec získání dotace. Byli bychom za to velice rádi," dodala Jaroslava Chotěborská, která připomněla, že za poslední dva roky základní školu hodně vylepšili.

Dovybavili školní jídelnu, předělali tu elektrické rozvody, pořídili novou chemickou laboratoř nebo měnili okna.