Pouťové oslavy  v obci, která je součástí Písku, byly o uplynulém víkendu zvláště  bohaté. V programu bylo hned  několik akcí.

V sobotu krátce po 14. hodině písecký vikář Karel Vrba  posvětil sošku Panny Marie, která je dílem místního umělce  Daniela Schuha a je nyní umístěna v kapličce na návsi.

„Soška tady bývala, ale  před dvaceti lety ji někdo odcizil a její místo bylo  prázdné.  Místní sbor dobrovolných hasičů dal dohromady peníze a  pořídili jsme sošku novou," vysvětlil  předseda osadního výboru a starosta SDH Semice Milan Smola.

Po vysvěcení kapličky už na  vikáře Karla Vrbu čekali  o pár desítek metrů dál  nastoupení dobrovolní hasiči, aby požehnal jejich praporu.
SDH v Semicích byl založen 16. dubna 1899 především zásluhou učitele Josefa Dudy a měl tehdy jedenačtyřicet členů. Tenkrát stejně jako nyní  se dobrovolní hasiči starali nejen o plnění  hlavního úkolu –  chránit majetek a  životy spoluobčanů, ale také o kulturní a společenský život v obci.

Semičtí  hasiči čekali na svůj prapor více než 110 let. Někdy nebyla vhodná doba, jindy chyběly peníze, občas se stalo, že  nebylo dost ochoty prapor shánět. Až v loňském roce přišla místní obyvatelka Olga Andreasová  s nápadem, aby sbor měl vlastní prapor.

Na jeho pořízení přispěli místní podnikatelé, starosta Písku Ondřej Veselý, ale hlavně  většina obyvatel Semic při obecní sbírce.

„Dnešnímu dni a této události přikládám mimořádný význam, protože prapor či vlajka tvoří základní identické a rozlišovací znaky každé obce, každého sboru dobrovolných hasičů a jejich občanů či členů. Prostřednictvím symbolů jsou ve znacích na praporu zahrnuty tradice, historie i výzva pro současnost a budoucnost,"   myslí si Milan Smola.

Po procesí a mši svaté ve hřbitovní kapli se Semičtí přesunuli na hřiště, kde se konaly různé soutěže v rámci Slavností piva, vystoupilo zde písecké Taneční centrum Z. I. P., taneční klub z Čížové předvedl kankán a večer hrála k tanci i poslechu českobudějovická kapela The Slackers.

V neděli pouťové oslavy pokračovaly jezdeckými drezúrními a parkurovými  závody a posezením s hudbou na tenisových kurtech.