V bytech se výše vody pohybovala od 10 do 150 cm – těm voda opadla až v sobotu 10. srpna. Zrovna v tuto dobu v Putimi byla svatovavřinecká pouť, takže spousta lidí ji strávila v pilné práci a v domnění, že už se živel dostatečně vyřádil.

Hned v neděli 11. srpna začalo opět vydatně pršet, déšť neustal ani druhý den, a to už v odpoledních hodinách se ozvala siréna s upozorněním na blížící se nebezpečí a přípravu na evakuaci obyvatel kolem řeky a mlýnského náhonu. Do 21.30 hodin bylo evakuováno 35 dospělých a pět dětí do sálu kulturního domu. V bezesné noci z 12. na 13. srpna stoupla hladina Blanice na 5,5 m a mlýnského náhonu na 3,7 m.

Po ranním rozednění se naskytl hrůzný pohled. Většině domů sahala voda až k okraji střech, z vody vyčnívaly jen štíty. Část obce kolem kamenného a železného mostu byla slita v jedno obrovské jezero. Teprve v sobotu 17. srpna bylo možné projít všemi ulicemi suchou nohou, i když voda ještě zdaleka neklesla do koryta řeky.

Povodeň si zde vyžádala i jednu lidskou oběť. Stal se jí 81letý muž, který odmítl odejít z domu, přestože byla k němu přivolána i policie. Uchýlil se na půdu, kde se s ním propadl strop a on utonul.

Celkem bylo v Putimi zatopeno 32 objektů, z toho 22 trvale obývaných.

Jaroslava Pixová, kronikářka obce Putim