„V průběhu května a června se budou překládat sítě a dělat plynovod. Máme tam vysokotlak, který se zruší, a bude místo něj středotlak," upřesnil starosta města Jaromír Hlaváč.

V červenci by měla vypuknout vlastní stavba objektu a nejpozději do poloviny prosince má být market hotový. To, o jaký řetězec půjde, bylo v Protivíně dlouho tématem číslo jedna. Nyní je jasné, že půjde o Normu, jak už Deník informoval. To si někteří obyvatelé dokonce přáli. Jedním z nich je Václav Lenemajer z Protivína, který už před časem Normu zmiňoval. „Kdyby bylo po mém, chtěl bych tady Normu, ale nevím, jaký řetězec tu bude. Nechápu, proč se to pořád tak tutlá," řekl Václav Lenemajer začátkem dubna, kdy ještě bylo tajemstvím, který obchod v Protivíně bude. A trefil se.

Norma má v České republice padesát obchodů, nejbližší je v Českých Budějovicích. V Německu má obchodů tisíc a v celé Evropě 1450. Protivínským bude nabízet například čerstvé pečivo, řeznictví či lahůdky.

I teď, kdy už je stavba nákupního střediska jistá, někteří obyvatelé města vyjadřují nesouhlasné postoje. „Někteří by chtěli market jinde, ale to nejde. Předloni v prosinci jsme schválili územní plán a jediný, kdo požádal o zařazení plochy pro výstavbu marketu, byla soukromá osoba na soukromém pozemku. Pozemky, kde bude market stát, nikdy nevlastnilo město," konstatoval starosta Jaromír Hlaváč.

V Protivíně tedy není reálné, aby vyrostl jiný market na jiném místě, žádné jiné vhodné pozemky ani město nemá. „Debaty o tom, kde by mohl být market jinde, jsou tedy úplně zcestné," doplnil starosta.

U areálu nákupního střediska by mělo vzniknout také padesát parkovacích míst.