Mapa odběrového místa v Písku.Zdroj: Archiv nemocniceOdběrové místo u Nemocnice Písek bude fungovat ve všední dny od 8 do 12 hodin. "Lidem, kteří mají podezření na nákazu koronavirem, budou zdravotní sestry v ochranném oděvu a s ochrannými pomůckami odebírat biologické vzorky výtěrem z nosohltanu. Ty následně zašlou k rozboru do laboratoře Akademie věd ČR v Českých Budějovicích," informoval ředitel písecké nemocnice Jiří Holan. Doplnil, že pro maximální ochranu zdraví je odběrové místo navíc vybaveno pračkami vzduchu, UV lampami a režimem desinfekčního řádu.

ON-LINE:

Odběrové místo v zadním traktu pavilonu bývalé mikrobiologie je dobře přístupné pro pěší i řidiče. K nasměrování pomohou mimo jiné cedule.

Odběr bude proveden pacientům indikovaným praktickými lékaři, zdravotní záchrannou službou či krajskou hygienickou stanicí. Nefunguje pro tzv. samoplátce z vlastní vůle. Kontakt je 773 751 644.

Pacient by se měl dostavit pokud možno vlastním vozem. "Při příjezdu vyčkejte na sestru, která s vámi vypíše nezbytně nutnou anamnézu. Pokud se dostavíte pěšky, zařaďte se do fronty a dodržujte odstup dva metry od ostatních osob. Noste vždy roušky, nikdy ne samotný respirátor (ten má výdechový ventil, kterým ohrožujete okolí). Máte–li respirátor, pak přes něho mějte nasazenou roušku. Výtěr se provádí na místě k tomu personálem určeném," uvedl ředitel.

Každý pacient po vyšetření obdrží informační leták s dalšími pokyny. Laboratorní metoda je časově náročná v řádu několika hodin. Výsledky obdrží indikující lékař.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník