Práce jsou rozdělené do několika etap. „První by měla probíhat ve směru od Prahy a dělal by se úsek k prvnímu sjezdu u Šrámkova mostu. Tam by to mělo být bez větších komplikací. Poté se bude řešit dopravní omezení k dalším etapám, kde už pak budou omezené sjezdy k autobusovému nádraží a obchodním centrům. Mělo by to ale zůstat průjezdné kyvadlově,“ popsal Jiří Křiváček, vedoucí správy silnic ŘSD v Českých Budějovicích.

Samotná oprava hlavního tahu bude probíhat za provozu. Oběma směry zůstane průjezdný vždy alespoň jeden jízdní pruh. Výraznější omezení ale čeká na řidiče a obyvatele Písku při uzavírání sjezdů z hlavního tahu, kdy budou muset využívat vedlejší komunikace.

Nové 3D bludiště bylo často podmáčené, změnit to mají nová opatření.
Atrakce na Živci se kvůli terénním úpravám dočasně uzavřou

Práce se dotknou i linkových autobusů a tras městské hromadné dopravy. Podle informací písecké radnice bude bez náhrady zrušena zastávka Šrámkův most. Autobusům MHD bude umožněn průjezd stavbou. V době, kdy to nebude možné, např. při pokládce povrchu, dojde k redukci spojů a linky MHD budou muset jezdit po objízdné trase.

Souběžně s opravou průtahu městem proběhne také výměna svodidel, dopravního značení a dojde i k odstranění náletů z kanalizace a výměně odvodnění. Celá akce vyjde na více než 108 milionů korun.

Čtyřproudá komunikace vedoucí Pískem od svého zprovoznění v průběhu 90. let ještě neprošla žádnou souvislou rekonstrukcí.