„Jsem moc ráda, že se výstava objevila právě v Písku, městě nad řekou Otavou. Je velice zajímavým počinem, který bezesporu přiměje lidi k zamyšlení,“ řekla na středečním slavnostním zahájení výstavy starostka Eva Vanžurová.

Výstava, kterou viděl už více než milion lidí, přináší zajímavé informace například o tom, jaký má nedostatek vody vliv na civilizace, na migraci, jak důležitá je v náboženství nebo kolik vody se spotřebuje v domácnostech v různých koutech světa. „Výstava jasně říká, že civilizace vstávají a padají s vodou, a může se to stát i nám. Věřím, že si návštěvníci výstavy odnesou poznatek, že bez vody není život,“ uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec, který se otevření výstavy zúčastnil.

SHC Klatovy - IHC Králové Písek 3:5. Foto: Jindřich Schovanec
Kluky hokej evidentně baví. Zkrátka paráda, pochvaluje si Václav Šrámek

Na panelech jsou snímky, které zachycují například prameny Amazonky, výzkum chování velryb a delfínů, vodu v různých skupenstvích nebo ničivou povodeň v Praze v roce 2002. Expozice nabízí i pohled na několik píseckých staveb spojených s vodou – městskou plovárnu, novou úpravnu vody na Hradišti, lávku Dagmar Šimkové pro pěší a cyklisty a pěšinu ke Klášterským rybníkům.

Výstava je ke zhlédnutí zdarma, prohlédnout si ji lidé mohou i po setmění, protože jsou jednotlivé panely nasvícené.