V opatření, které od 1. do 21. března zakazuje volný pohyb mezi jednotlivými okresy je i tato věta. „Vláda důrazně doporučuje provozovatelům dětských hřišť, včetně obcí, uzavřít prostory dětských hřišť.“ Kabinet přitom o doporučení na tiskové konferenci ke zpřísněným opatřením vůbec neinformoval. Řada obcí a měst o něm tak vůbec neví.

Správcem dětských hřišť v Písku jsou technické služby. Podle jednatele Josefa Hrádka ale společnost neuvažuje o tom, že by rodičům s dětmi znemožnila vstup. "Dali jsme informaci o doporučení nepoužívat dětská hřiště na naše stránky. Abychom jezdili a páskovali dětská hřiště, to dělat nebudeme," upřesňuje. Informaci potvrzuje také místostarosta Písku Ondřej Veselý. "Hřiště, která jsou oplocená uzavřeme. U těch, která jsou volně přístupná, doporučíme, aby tam lidé nechodili a pokud už musí, aby použili veškeré ochranné prostředky a dodrželi rozestupy," vysvětluje místostarosta Písku a dodává, že městská policie rodiče s dětmi rozhodně vyhánět nebude.

Prázdninové luštění v Milevsku.
Písmenka hledalo po Milevsku přes tři sta lidí

Oslovení rodiče dětí nad doporučením vlády nechápavě kroutí hlavou. Například maminka Lucie, která se svojí dcerkou navštěvuje hřiště v Palackého sadech. "Nepřijde mi to normální, protože je to aktivita na čerstvém vzduchu. Aby se zavírala dětská hřiště mi přijde jako nesmysl," rozčiluje se. Další mladá žena se dvěma chlapci se přidává. "Vezmou nám tak vlastně jedinou možnost, kde děti mohou vybít energii. Bydlíme v panelovém domě a teď už v podstatě nemáme kam jít, než na dětské hřiště."

Obyvatelé Písku v posledních dnech debatovali na sociálních sítích nad tím, proč jsou některá dětská hřiště ve městě obehnaná páskou. Důvodem rozhodně nejsou vládní opatření. "Zapáskovaná jsou dvě hřiště. V Palackého sadech a na Jiráskově nábřeží, kde jsou dva herní prvky, které jsou rozbité," vysvětluje jednatel Technických služeb Písek Josef Hrádek a dodává, že poškozené atrakce budou vyměněny v nebližších dnech.