Očkovací centrum funguje už půl roku v nových prostorách vedle areálu nemocnice. Nachází se v místě dřívějšího odběrového místa a je přístupné z parkovišť města i nemocnice. Jak uvedl primář Oddělení klinické biochemie Nemocnice Písek Pavel Malina, jeho součástí jsou administrativní a lékařská stanoviště, aplikační buňky, prostory k pozorování osob a sociální zázemí pro personál i zájemce o očkování. „Proti onemocnění Covid-19 očkujeme každý pátek od 8 do 12 hodin, a to bez registrace,“ uvedl primář, který má očkování v tomto zdravotnickém zařízení na starosti.

Na Písecku je v současnosti proočkováno přibližně 65 procent populace. Čtyři dávky vakcíny má kolem 1200 osob. Prostřednictvím OČKO centra při zdejší nemocnici už bylo podáno 103 tisíc dávek.

Den zemědělce.
Den zemědělce nabídl ukázky techniky, historických strojů i prohlídky školy

V Očkovacím centru infekční ambulance se v těchto dnech stejně jako každý rok na podzim začalo očkovat také proti chřipce. "K podání této vakcíny už je nutné objednání prostřednictvím Infekční ambulance Nemocnice Písek,“ doplnil Pavel Malina s tím, že potřebné kontakty jsou dostupné na www.nemopisek.cz.